Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dziku

Strony: 12 3 ... 31
1
Sprawy osiedlowe / Odp: kiedy będzie kolęda?
« dnia: 26 Sierpień, 2018, 08:42:40 »
Informacji o kolędzie można spodziewać się w okolicach Bożego Narodzenia.

2
Naprawdę chcielibyście zabetonować całą okolicę? Wkrótce będzie Lidl i dodatkowy parking. Ale bądźmy szczerzy. Ile osób tam zaparkuje?!

Pewny jesteś że na parkingu Lidla nie bedzie szlabanu i każdy o dowolnej porze będzie tam mógł zaparkować?

3
P_S uwierz że są dni i godziny gdzie naprawdę nie ma miejsc. Z racji moich najróżniejszych godzin pracy bywa że wychodzę po 3, albo wracam po 2 w nocy. I nie raz późnym wieczorem nie ma fizycznie miejsc. Albo inaczej - miejsca są ale przez ludzi którzy nie umieją parkować nie da się ich wykorzystać...

Oczywiście stawiania auta na trawniku nie popieram. Jeśli ja nie mogłem znaleźć miejsca to owszem zdarzało mi się stawiać auto gdzieś okrakiem, ale przed siódmą rano jak tylko coś się zwalniało to biegłem i przestawiałem żeby ludziom życia nie utrudniać. Raz miałem sytuację że musiałem wyjechać na Malinowskiego i postawić przy ogródkach... Nie powiem że nie byłem wkurzony - ale nie utrudniałem nikomu życie chociaż.

4
Ogłoszenia i komunikaty / Odp: Play
« dnia: 13 Kwiecień, 2018, 07:33:46 »
Ja mam Playa i żadnych problemów z połączeniem. Fakt że jak 2,5 roku temu brałem Playa to z początku były problemy z jakością połączenia, ale teraz jest już ok. Co do T-Mobile - to żona ma, mamy też internet mobilny i w sumie wszystko jest ok :)

5
Sprawy osiedlowe / Odp: Parkowanie.
« dnia: 04 Kwiecień, 2018, 11:16:43 »
Nie pozdrawiam sąsiada który wczoraj wieczorem swoim Fordem na śląskich rejestracjach parkował na chodniku mimo że dosłownie 15 metrów dalej były co najmniej 3 wolne miejsca parkingowe. Ale ciężko się przejść ten kawałek - lepiej "porzucić" auto byle gdzie, aby tylko było blisko...

6
Nawet nie do końca chodzi o małą ilośc miejsc, ale głównie o podejście części mieszkańców do kwestii parkowania. Niestety wiele osób jak przyjeżdża wczesnym popołudniem to jak widzi dużo wolnego miejsca to niemal "porzuca" swoje auto byle gdzie, byle jak. Ważne że on ma miejsce. A reszta niech się martwi...

Co do tych wraków co stoją na osiedlu - może warto by się przejść, pospisywać numery rejestracyjne i sprawdzić w UFG czy mają ważne OC. A jeśli nie to "uprzejmie donoszę" do ww. instytucji i niech małoży karę. Jak właściciel dostanie kwitek na kwotę od 840 do 4200 zł to sztrucle znikną następnego dnia.

Ewentualnie - jak już postulowałem - parkujmy "na zakładkę". Chociaż patrząc po tym jak wielu mieszkańców parkuje to bym się bał o to czy ilość obcierek drastycznie by nie wzrosła...

7
Mnie osobiście wkurza jak ktoś staje przed zjazdem do garażu wspólnego. Raz prawie przywaliłem w auto stojące przy wjeździe.
ja Wiem że wygodne z was dupy że stoicie sobie przy klatce 6 i rzut beretem do mieszkania. Ale zaraz będzie wyznaczone miejsca postojowe i się skończy sielankowe życie

Widzisz, a mnie bardziej wkurza to że gdy wracam o północy czy później z roboty nie mam gdzie postawić auta bo ktoś kto przyjechał wcześniej ma kolokwialnie wyjebane na resztę i staje na dwóch miejscach. Miałem już sytuacje że musiałem wyjechać z osiedla i postawić auto przy ogródkach na Malinowskiego i o 1 w nocy dymać z zakupami na osiedle. Ale następnym razem wcisnę się w jakąś dziurę, poświęcę się i wysiadę przez bagażnik. A dwóch kierowców nie umiejących parkować następnego dnia nie wyjedzie do pracy. I tyle.

PS. Jeżeli ja mogę poprawiać 2 czy 3 razy parkowanie żeby stanąć w miarę możliwości na środku miejsca parkingowego to każdy może.

8
Dyskusje ogólne / Odp: Transport na uczelnię
« dnia: 02 Marzec, 2018, 06:42:24 »
Akurat na UE dojazd mamy super. A w godzinach szczytu autem wcale dużo szybciej nie wychodzi ;)

9
Sprawy osiedlowe / Odp: Spalone auto
« dnia: 02 Marzec, 2018, 06:41:01 »
Auto spaliło się chyba we wtorek. Wczoraj rano osiedlowy Pan konserwator mi o tym powiedział - może wie coś więcej ;)

10
Osobiście parkuję w garażu i nie mam problemu z brakiem miejsc parkingowych przed blokami. Jednakże jestem całkowicie przeciwny osobom, które razi złe parkowanie. Dopóki przejazd jest możliwy nie na milimetry, to komu szkodzi to źle zaparkowane auto (w niewyznaczonym miejscu). Przecież to nie tor wyścigowy czy chociażby obwodnica, że trzeba przejeżdżać szybko między autami. Można spokojnie objechać te źle zaparkowana auta i nie widzę w tym żadnego problemu. A gdzie Ci ludzie mają zaparkować? Piszecie w kółko, że na końcu osiedla są wolne miejsca parkingowe. A guzik prawda, sam ostatnio zrobiłem sobie rundkę po osiedlu i uwierzcie, że po godzinie 21:00 znaleźć wolne miejsce parkingowe, to graniczy z cudem.

No właśnie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Masz miejsce w garażu to Ciebie jakby problem nie dotyczy.

Mi też nie przeszkadzają (z grubsza) auta stojące na ciągach komunikacyjnych. Ale na te stojące na chodnikach czy trawnikach to nie mogę patrzeć.

A co do tych wolnych miejsc na końcu parkingu. Jak wracam z roboty o północy, pierwszej czy drugiej to owszem miejsca są - ale co z tego że w nie wjadę jak nie wysiądę, bo dwóch kierowców którzy znaleźli prawo jazdy w czipsach zajmuje łącznie 4 bądź 5 miejsc parkingowych?

A co do wypowiedzi autora wątku - problem w tym że kartką nikt się nie przejmie... Zgniecie, wrzuci w kubeł i następnego dnia stanie tak samo. A naklejka być może go czegoś nauczy. Nie dość że wstyd - nie tylko na osiedlu, ale i na mieście - to jeszcze trzeba się napocić żeby to gówno z szyby usunąć :/

11
Sprawy osiedlowe / Odp: Parkowanie.
« dnia: 28 Luty, 2018, 07:13:03 »
To BMW to chyba ktoś będzie jednak robił, bo ze 3 dni temu stało z rozbitą lampą i pogiętym błotnikiem. Ale ten Rover to już stoi masę czasu...

12
Sprawy osiedlowe / Zebranie wspólnoty - bloki E i F
« dnia: 20 Luty, 2018, 05:02:23 »
Byłby ktoś tak miły i streścił co ciekawego się działo na zebraniu które miało miejsce w sobotę? Niestety miałem akurat wtedy drugą zmianęi nie mogłem być, a jestem ciekaw o czym była mowa :)

13
Sprawy osiedlowe / Zamknięcie Buforowej
« dnia: 09 Luty, 2018, 06:02:23 »
Gdyby ktoś nie wiedział to warto poczytać, bo w przyszły weekend będą kłopoty z dojazdem.

http://www.gazetawroclawska.pl/komunikacja/a/wiadukt-na-buforowej-do-rozbiorki-beda-utrudnienia,12914047/

14
Sprawy osiedlowe / Odp: T-Mobile - internet domowy
« dnia: 15 Styczeń, 2018, 12:11:05 »
Mamy mobilnego T-Mobile od ponad 3 lat. Daje radę :)

15
Sprawy osiedlowe / Odp: kiedy będzie kolęda?
« dnia: 06 Styczeń, 2018, 11:45:43 »
Nie będzie w tym roku. Mówił ksiądz ostatnio że w tym roku robi Vivaldiego i okolice bo tam nie był w zeszłym roku. U nas był więc w tym nie przyjdzie.

Strony: 12 3 ... 31