Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rush

Strony: 12 3
1
Sprawy osiedlowe / Odp: Ogrzewanie
« dnia: 30 Październik, 2018, 20:42:02 »
w bud B działa już chyba tydzień , sprawdźcie czy macie poodkręcane wszystkie zawory na klatce :)


u mnie w domu zimne:/ kurek na klatce odkecony...
jeden czy wszystkie? pamiętaj, że trzeba odkręcić również ten powrotny, inaczej bedzie zimno

2
Sprawy osiedlowe / Odp: Internet Generacja
« dnia: 21 Wrzesień, 2018, 14:09:13 »
Uwaga, w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, dziś (czwartek) oraz w poniedziałek na osiedlu Mała Toskania (Konduktorska 2-10, Buforowa 12-30) może wystąpić około 15-minutowa przerwa w dostępie do internetu. Za utrudnienia najmocniej przepraszamy. Postaramy się uwinąć możliwie jak najszybciej.

Czy wiecie w jakich godzinach ta 15 minutowa przerwa w poniedziałek?
Niby chwila, ale mam spotkanie online, więc dobrze wiedzieć wcześniej, czy trzeba je przełożyć :)

3
Sprawy osiedlowe / Odp: Swiatlowod Orange
« dnia: 11 Kwiecień, 2018, 22:37:17 »
Ja się pytam gdzie jest moja wycieraczka!?  :'(  ;)

Nasza znalazła się u sąsiadów z końca korytarza :)
Wiecie co dalej? Kiedy światłowód będzie poprowadzony i jak z przebiciem do mieszkań?

4
Niestety będzie też asfalt na sygnałowej. To oznacza powstanie trasy alternatywnej do Buforowej dla mieszkańców Schuberta i Vivaldiego przez Sygnalowa i Konduktorska. Dla nas oznacza to trudności w wyjeździe z osiedla i autobus 133 stojący w korku od torów.

To chyba nie alternatywa, ale chyba rozwiązanie problemu, o którym napisała Rada w jednym z postów na FB:
https://www.facebook.com/OsiedleJagodno/posts/1623395047744477

Tam tez jest mowa o tramwaju jako II etap przebudowy

5
Sprawy osiedlowe / Odp: Nie działa net!!! Generacja :((((
« dnia: 21 Luty, 2018, 14:03:53 »
1. Jedna ze spółek złożyła 2 pozwy. Jeden za to, że w uchwale WM chce oddać Orange 30 tys złotych. I nie kwestia internetu ma znaczenie. Znaczenie ma to, że OPL ma lepszą sytuację bo WM dokłada mu po jakieś 187 złotych od każdego mieszkańca w sytuacji w której inna spółka telekomunikacyjna złożyła identyczną ofertę jak OPL i nie dostała takiego dofinansowania.

OPL powinien wykonać sieć, przywrócić nieruchomość do stanu poprzedniego a ew wtedy WM powinna zlecić jakiś remonto.Tylko co remontować jak już będzie odmalowane ? Bez sensu.Na pierwszym ze spotkań została podniesiona kwestia odświeżenia klatek, ponieważ po odbiorach mieszkańcy/robotnicy którzy zajmowali się remontem mieszkań nie specjalnie zadbali o to by nie niszczyć ścian (opieranie/ocierawnie materiałów o ściany).
Jak pewnie zdążył Pan zauważyć zniszczone są ściany i sufity szczególnie w okolicach schodów, nie wspominając o potrzebie wypełnienia szpar w murze w jednej z klatek (nie znam szczegółów) i uzupełnienia braków w posadzce.
Postanowiliśmy, że "remont" odłożymy w czasie, aż wszyscy z mieszkańców zakończą prace budowlane.

Po akcji Orange zobligowany jest do załatania dziur, wyszlifowania etc. po tym my, jako wspólnota ruszamy z odświeżeniem klatek. Nikt nigdy nie mówił, że remont klatek odbędzie się przed instalacją światłowodów. I wszyscy, który poparli wniosek są świadomi, że za odświeżenie należy zapłacić.
Poza tym nie sądzi Pan chyba, że w gestii Orange jest odświeżenie całych klatek, nawet w miejscach, których oni nawet nie dotkną.

Tylko nikt jakoś nie zauważa, że każdy z nas dołoży 187 złotych na tą instalację!! W takim razie powinna być własnością Wspólnoty. Ja nie wyrażam zgody na dofinansowanie tej budowy z pieniędzy WM.

Jeśli ma Pan jakieś dowody, że Zarządca dopłaca Orange (przekazuje mu pieniądze), proszę pozwolić się nam z nimi zapoznać.
Jeżeni jest Pan członkiem wspólnoty, może Pan zagłosować przeciwko jakiejkolwiek Uchwale. Zdaje sobie jednak Pan sprawę z tego, że tu decyzje podejmowane są przez większość. Zawsze ma Pan możliwość zebrania podpisów pod własnym wnioskiem o poddać go pod głosowanie Wspólnoty.

6
Sprawy osiedlowe / Odp: Zebranie wspólnoty - bloki E i F
« dnia: 21 Luty, 2018, 12:58:54 »
Odnośnie tych wydatków i nakazem poprawy wlotów kominowych - może  ktoś coś więcej napisać? Jak to dalej ma wyglądać? Jakie to będą koszty?

Dzięki z góry za odpowiedz.

Z tego co pamiętam, nie ma jeszcze ostatecznej wyceny (mogę się mylić). Odnośnie technicznych aspektów polecam zaglądnąć do sprawozdania, ponieważ WZN wypisał tam więcej szczegółów.

Bramka przy bud B jest nielegalna ? Przecież była zamontowana przy stawianiu płotu . Ona jest tam bardzo potrzebna .
Nie kwestionuję jej potrzeby, ale to przejście nie zostało postawione legalnie (według WZN). I najprawdopodobniej nie zostanie podłączone do ścieżki pieszo-rowerowej powstającej przy Buforowej. Warto, żeby właściciele budynku B, poruszyli ten wątek na swoim Zebraniu


7
Sprawy osiedlowe / Odp: Zebranie wspólnoty - bloki E i F
« dnia: 20 Luty, 2018, 22:20:32 »

7. Poprosiliśmy o kontakt z Prospectorem odnosmnie zagospodarowania terenu wzdłuż budynku D przy płocie

Którego terenu i zagospodarowania na co?
Głównie o krzywe lampy, krawężniki i ziemię przy płocie - może udałoby się zasiać trawę, puścić rośliny na płot. Do dziś ta część wygląda na niedokończoną.

8
Sprawy osiedlowe / Odp: Zebranie wspólnoty - bloki E i F
« dnia: 20 Luty, 2018, 10:39:29 »
Prócz części standardowej, czyli omówienia podsumowania rocznego, który zapewne dostałeś na maila, poruszane były tematy:
1. celowości podniesienia opłaty na fundusz remontowy związanej z:
- wymianą wodomierzy po pięciu latach uzytkowania,
- malowaniem klatek (po podłaczeniu światłowodów)
- planowanymi wydatkami związanymi z prawdopodobnym nakazem poprawy wlotów kominowych
2. Zażalenia na pracę osiedlowego konserwatora
3. Kwestia placu zabaw i dzieci grających w piłkę (uszkodzenia trawnika, zbijanie kloszy lamp - ktore każdorazowo musza być wymieniane w całości)
4. Murapol jest zobligowany do przesunięcia płotu o 20 cm w głąb osiedla na własny koszt, po tym osiedle ma być zamknięte (+domofon przy wjeździe/wejściu)
5. Poruszana byla kwestia całkowitego zamknięcia osiedla, szczególnie odnośnie bramki przy Malinowskiego. Doszliśmy to wniosku, że pełne zamkniecie i sposób zostaie ustalony gdy rozwiąze się sprawa nielegalnej furtki (nie zamykanej) przy bud B i bramy wjazdowej. Zastanawialiśmy się nad sposobem zamknięcia furtki (rodzaj zamknięcia). Jednoczesnie poprosiliśmy o sprawdzenie możliwości utworzenia dodatkowej furtki do przystanku 133 (bliżej rogu ogrodzenia) - zwiekszyło by bezpieczeństwo pieszych, szczególnie gdy sa korki przy wyjeździe.
6. Kolejny raz podnieśliśmy kwestie celowości monitoringu na osiedlu, i WZN znów zbierze oferty
7. Poprosiliśmy o kontakt z Prospectorem odnosmnie zagospodarowania terenu wzdłuż budynku D przy płocie oraz sprawę lamp, które nie świecą przy wjeździe.
8. WZN przedstawił sprawę dostawcy internetu (szczegóły masz na mailu od WZN) oraz sytuację z klimatyzacją w garażu budynku F.
9. WZN z prospectorem planuje oznaczyc budynki i umiescić plansze informacyjną o rozkładzie budynków przy wjeździe na osiele. Również zgodziliśmy się stworzenie projektu oznakowania drogi na całym osiedlu (m.in. miejsca parkingowe)
10. Inne tematy takie jak:
- trzaskająca bramka do zejcia do garażu
- przesunięcie śmietnika na szko dalej od okiem bud E
- odbiór elektrośmieci

9
Sprawy osiedlowe / Odp: Budowa nowej drogi
« dnia: 11 Luty, 2018, 19:56:53 »
Prawie co dzień rano, gdy jadę do pracy, sunie zamiatarka (zawija przy wiadukcie).
To czy jest to jeden kurs dziennie - trudno stwierdzić, niemniej jednak jeśli tak - to odpowiedzą Ci, zgodnie z prawdą, że droga jest czyszczona regularnie.

10
Dla nie nie wygląda na to, żeby okablowanie szło do komórek, gdyż między instalacją a komórkami jest jeszcze wyjście na klatkę. Bardziej na podłączenie w ścianie do pomieszczenia wyżej... Może istnieje od czasu oddania budynku, ktoś wie?
Niemniej jednak,wymaga wyjaśnienia.

11
Schowany za rurami, skurczybyk ;D

12
Czy my mówimy o budynku F Małej Toskanii? Przeszliśmy rano garaż i nie ma tam niczego opisanego w pierwszym poście. Chyba, że coś mi umknęło

13
Jak sąsiad chce sobie zawiesić klime na balkonie, to rok musi chodzić i prosić o podpisy pod uchwałą, a jakaś firma robi sobie co jej się żywnie podoba?
Mam nadzieję, że w pełni pokrywa koszty utrzymania a nie są one dzielone wśród mieszkańców.
Dobry temat do poruszenia na najbliższym zebraniu.

14
Dyskusje ogólne / Odp: Sklepy i usługi
« dnia: 15 Sierpień, 2017, 21:18:10 »
Jest szansa dla osób chcących sprzedawać np. z samochodu albo z koca. ;)

A na poważniej, opcją byłby typowy osiedlowy blaszak.
Przecież na taki obiekt zawsze znajdzie się miejsce - inna sprawa pozwolenia na "budowę".... i inne papiery.

Z tego co pamiętam, był taki pomysł gdy powstawał III etap MT, a nawet znalazł się chętny na biznes na osiedlu. Jednak wymagało to od nas poświęcenia miejsc parkingowych na jego blaszak. Temat umarł.

15
Sprawy osiedlowe / Odp: Garaż budynek D
« dnia: 15 Sierpień, 2017, 21:12:26 »
Nie wiem czy wiecie, ale z naszej wspólnoty powinien być wybrany zarząd  - 3 osobowy, który to ma za zadanie pośredniczyć między zarządcą a wspólnotą, usprawnić kontakt między nami. Taki zarząd ma wzgląd we wszystkie papiery, faktury rachunki, przetargi itp i działa na korzyść mieszkańców - bo z nich się składa.

W zasadzie (w przypadku WZN) każdy mieszkaniec ma możliwość wglądu w dokumentacje, rachunki etc. Gwarantuje to ustawa o własności lokali. Wybranie Zarządu spośród lokatorów jest w moim mniemaniu odrębną instytucją, która aby działać wymaga odwołania obecnego Zarządcy.

Smutno patrzeć na to co się dzieje w bud D. Może by jeszcze pociągnąć do odpowiedzialności organ, który odbierał ten budynek wraz z przepompownią (nadzór budowlany)? Projektanta budynku... przecież wydajność instalacji to obliczenia - to wszystko gdzieś musi być. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić brak przeprowadzenia testów szczelności instalacji i wydajności pomp... ale jak widać wszystko jest możliwe

Strony: 12 3