Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - vegat

Strony: 12
1
Gdyby ktoś walczył dziś z problemami elektrycznymi w mieszkaniu (część gniazdek / światła działa, część nie) - to problem jest ogólny, brak jednej z faz zasilania - u każdego może być różnie. Wzywałem już w tej sprawie elektryka myśląc, że to u mnie problem, więc może Wam oszczędzę :)
Rada: aby upewnić się, że to właśnie ten problem należy zejść do licznika i sprawdzić czy na wyświetlaczu pojawiają się napisy: L1, L2, L3 - muszą być wszystkie 3.

2
Sprawy osiedlowe / Intrygująca budowa
« dnia: 02 Luty, 2015, 11:50:27 »
Cześć,

idąc ostatnio pieszo przez osiedle zauważyłem dziwną konstrukcję w miejscu planowanego budynku I - ktoś wie co to jest?
Nie wygląda to na fundamenty budynku (chyba nie zrobią budynku bez garażu podziemnego) - w budowlance jestem raczej laikiem więc ciężko mi ocenić.  Zdjęcia w załączniku :)

3
Sprawy osiedlowe / Ogrzewanie budynku
« dnia: 22 Wrzesień, 2014, 09:17:46 »
Cześć,

czy ktoś orientuje się może, czy w budynku F działa ogrzewanie? Chciałem wczoraj wieczorem sprawdzić szczelność CO i odpowietrzyć kaloryfery, odkręciłem główny zawór w szachcie i zawór oznaczony numerem mojego mieszkania ale niestety bez żadnego efektu. Albo nie ma ciśnienia w rurach (choć jakiś przepływ słychać przy zamykaniu zaworu) - albo (znowu) jest pomylona numeracja na rurach - przy okazji ciepłej i zimnej wody numerki były źle napisane.
Ktoś uruchomił ogrzewanie w swoim mieszkaniu? Coś pominąłem?

4
Remonty i projekty / Gładzie typu "finish" na ścianach
« dnia: 12 Sierpień, 2014, 11:44:25 »
Cześć,

mam do Was pytanie - ile +/- kosztowało Was przygotowanie gładzi finish na ścianach? Sypialnię i pokój robiłem samodzielnie, jednak przy moim braku wprawy szło to dość powoli, stąd salon i przedpokój planuję zlecić jakiejś firmie, może u kogoś jest już na miejscu firma która chciałaby się podjąć położenia gładzi na ściany?

5
Dyskusje ogólne / Przerwa w działaniu Forum
« dnia: 07 Sierpień, 2014, 10:11:31 »
Cześć,

zapewne większość z Was zauważyła dość długą nieobecność naszego Forum w Internecie. Przyczyną była poważna awaria w mojej serwerowni, która na domiar złożyła się z okresem kiedy zaplanowałem sobie wakacje, stąd też dopiero dziś miałem czas przywrócić pełną sprawność serwisu. Toskania jest projektem hobbystycznym (reklamy pokrywają ledwo koszt utrzymania serwisu) dlatego był "uruchamiany ponownie" jako jeden z ostatnich serwisów utrzymywanych u mnie. Z awarii jaka wystąpiła wyciągnęliśmy wnioski i mam nadzieję, że nie będzie się ona zdarzać w przyszłości.

v.

6
Sprawy osiedlowe / Internet w E i F
« dnia: 22 Lipiec, 2014, 08:33:40 »
Ktoś wie jak wygląda sprawa z Internetem w budynkach E i F? Będzie jakoś niedługo, czy lepiej zaopatrzyć się póki co w jakies rozwiązanie na kartę? Internet to podstawa mojej pracy, stąd jest dla mnie istotne aby w miarę szybko był dostępny w mieszkaniu.

7
Ogłoszenia i komunikaty / Oddam płyty GK Norgips zielone / białe
« dnia: 14 Lipiec, 2014, 11:38:00 »
Cześć,

okazało się, że zamówiłem za dużo płyt GK Norgipsu 2,6m x 1,2m - mam do oddania za przysłowiowe piwo 4 zielone i 4 białe płyty, jeśli ktoś chętny to proszę o wiadomość lub można zapukać do mieszkania 28/20 po godzinie 15:30 to je wydam :)

8
Info z WZN apropo swiatla na klatkach - ekipy remontowe zapalaja sobie swiatlo i blokuja wlaczniki, przez to przepalaja sie czujniki czasu co powoduje, ze swiatlo pali sie caly czas.
Prosba teraz z mojej strony do przebywajacaych/mieszkajacych - upomnijcie prosze swoje ekipy remontowe, aby pilnowaly tego zeby nie blokowac wlacznikow swiatla. Jak zobaczycie, ze cos blokuje wlacznik to prosze o odblokowanie.
WZN ze swojej strony porozwiesza informacje oraz prosbe aby takich rzeczy nie robic.

12
Sprawy osiedlowe / Kolejne Drzwi Otwarte Murapol 29 czerwca 2014
« dnia: 12 Czerwiec, 2014, 14:42:19 »
http://swojemieszkanie.pl/aktualnosci/drzwi-otwarte-z-malgorzata-rozenek-i-natalia-nguyen/

Murapol po raz kolejny będzie dumnie reklamował swoje nieruchomości, może przy tej okazji zyskamy (jak budynek A wcześniej) w pośpiechu robione tereny zielone?
 
Rozważam, czy nie wybrać się tam i nie opowiedzieć zainteresowanym moich wrażeń ze współpracą z Murapolem, opóźnieniach na budowie, informowania o przyczynach przekładania terminów i tym, że w 2 miesiące po odbiorze nie mogą zrobić poprawek nawet nie racząc poinformować jaka jest przyczyna przeciągania zamknięcia sprawy poza tym "że w Pana mieszkaniu został jeden pracownik" i co nam pan zrobisz.

13
Sprawy osiedlowe / Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?
« dnia: 01 Kwiecień, 2014, 20:35:54 »
Informacje pochodzą z postu: http://toskania.wroclaw.pl/sprawy-osiedlowe/odp-postepy-prac-na-budowie/msg3935/#msg3935 autorstwa Ja7: Uważam, że są na tyle wartościowe, że szkoda aby zginęły w czeluściach wątków o odbiorach.

Poniżej kilka przydatnych informacji o tym jak odbierać swoje mieszkanie, na co zwrócić uwagę i co sprawdzić.

Mogę podzielić się moimi doświadczeniami dotyczącymi odbioru mieszkania, co prawda w innej lokalizacji (i u innego dewelopera), ale powiedzmy, że mam już pewne doświadczenie : )

Zacznę od początku: przed odbiorem bardzo mocno zastanawiałem się nad tym jak odebrać mieszkanie. Widziałem kilka opcji: samemu, z ojcem/wujkiem/kolegą, ze specjalistą. Ostatnia wiązała się z pewnymi kosztami (w moim przypadku, po małej znajomości ~200pln za 2 wizyty). Zadałem sobie pytanie - czy 200pln to dużo jak za taki odbiór? Licząc tylko poświęcony czas - 30 min na dojazd (x 4) + 2h na pierwszym przeglądzie + 2h na sprawdzeniu poprawek = 6h, więc byłem zadowolony z takiego interesu.

W kwestii samego odbioru, to u mnie wyglądało to w taki sposób:
  • Przegląd mieszkania - wraz z moim specjalistą i przedstawicielem dewelopera weszliśmy do mieszkania. Specjalista zaczął od sprawdzenia płaszczyzn podłóg i ścian - 'macał' każdą płaszczyznę, sprawdzał poziomicą specjalną do odbiorów (wysokiej jakości, mało używaną), w zasadzie dotknął każdego miejsca w mieszkaniu. Następnie, pomieszczenie po pomieszczeniu sprawdzał pod kątem poprawności kątów - czy wszędzie są kąty proste. Sprawdzał czy są zachowane odpowiednie przerwy dylatacyjne; dalej: wielkości otworów drzwiowych, spadki odprowadzeń w łazience,wykończenie szpalet, narożników, mocowania kaloryferów, poziomy kaloryferów, obrobienia wyjść wentylacyjnych i wiele, zakotwiczenie okien i drzwi, wiele innych... Później przeszliśmy na balkon - sprawdzone zostały wykończenia tynków w newralgicznych punktach (parapety, drzwi i wszystkie kąciki)... W między czasie padło mnóstwo niewygodnych dla dewelopera (niby kierownika) pytań, na które odpowiedział pisemnie. Pamiętajcie, że możecie zapytać o wszystko. W kwestii zaznaczania błędów polecam naklejanie karteczek biurowych w każdy wątpliwie wykonanym miejscu. W tym miejscu również możecie oznajmić deweloperowi, że oczekujecie posprzątania mieszkania do odbioru technicznego. U mnie było widać kilka ptasich kleksów i nie do końca odklejoną taśmę klejącą na roletach zewnętrznych. Zgłosiłem też brudne szyby - wszystko zostało doprowadzone do porządku.
  • Poprawki dewelopera - miał 2 tygodnie na to, żeby poprawić zgłoszone przeze mnie uwagi. Z częścią (w szczególności brak zachowania kątów prostych między ścianą a sufitem - o dziwo bardzo ważne przy meblach do sufitu) się nie zgodził.
  • Odbiór techniczny - właściwy odbiór. Po 2 tygodniach wróciłem ze specjalistą i sprawdziliśmy czy zostały wykonane poprawki. Okazało się, że nie wszystko spełniało moje oczekiwania (bądź odbiegało od norm budowlanych, lub nie było zgodne ze sztuką budowlaną). Poinformowałem dewelopera, że wszystkie elementy, które nie zostały poprawione zanotuję w uwagach w protokole - co też miało miejsce. W tym punkcie również należy sprawdzić czy szkło jest w odpowiednim stanie. W moim przypadku deweloper wymienił 4 z 5 tafli szyb na balkonie.
  • Protokolarne przekazanie lokalu - właściwy odbiór, odbiór formalny. Bez specjalisty, w biurze dewelopera (przy budowie) zostały mi przekazane wszystkie elementy wchodzące w skład mieszkania (głowice do grzejników, wkładki do zamków, klucze, wizjer, dokumenty potwierdzające antywłamaniowość drzwi, instrukcje obsługi i eksploatacji i kilka innych...) sprawdzenie i podpisanie dokumentów. W uwagach do protokołu odbioru zawarłem wszystkie uwagi, które nie zostały poprawione.
  • Ubezpieczenie mieszkania - po podpisaniu dokumentów udałem się na chwilę do mieszkania, później od razu do ubezpieczalni. Pamiętajcie, że po odbiorze, to wy jesteście odpowiedzialni całkowicie za mieszkanie i ponosicie koszty z tym związane.
  • Zmiana wkładek w drzwiach - na inne budowlane, jedne z tańszych. Tak, żebym mógł bez stresu zostawić te klucze budowlańcom.
  • Poprawki i wykończenie mieszkania - równolegle do prac wykończeniowych wykonywane były (w moim przypadku bardzo drobne) poprawki dewelopera.
  • Późniejsze poprawki dewelopera - po wykończeniu, (kilka tygodni) deweloper wykonał kilka poprawek - było to związane z planem pracy jego podwykonawców. I tak np. po 2 miesiącach przyjechał do mnie Pan usuwający rysy z szyb.

Mój specjalista stwierdził, że mieszkanie jest zrobione bardzo dobrze - mocno je zachwalał. Po pierwszym przeglądzie mieszkania, zgłosiłem deweloperowi 25(!) elementów do poprawy - poprawił kilkanaście (jeśli ktoś będzie zainteresowany, to mogę wkleić listę moich uwag).

Dla Waszej informacji - mój specjalista miał ze sobą i używał: poziomicy 2m, kątownika, poziomicy laserowej, dalmierza, (swoistego) wykrywacza metali i paru innych narzędzi... Moim zdaniem robienie odbioru na własną rękę, bez specjalistycznej wiedzy mija się z celem. Przy inwestycji za 200-300tyś. warto zainwestować kilka stówek w opinie eksperta, nawet tylko po to, żeby otrzymać informację, że wszystko jest w porządku!

Mogę dodać, ze w umowie miałem zanotowane, że deweloper usunie usterki w najbliższym możliwym terminie, nie dłuższym niż 2tyg. ale w szczególnych, uzasadnionych przypadkach ten czas może się wydłużyć. Tak było np. z okapnikami w drzwiach balkonowych, czy w/w rysami na oknach.

Pamiętajcie, że Wasze mieszkania kosztowały 200-300tyś. to jest bardzo poważna kwota! Oczekujcie adekwatnej jakości oraz fachowej obsługi.

Btw. Bardzo mnie zdziwiło, że nie macie podpisanych kar umownych za opóźnienie... Dalsi znajomi, na innej inwestycji za 3 miesiące opóźnienia dostali nieco ponad 10tyś pln - przydała się ta kaska przy wykończeniu mieszkania ; )

15
Ogłoszenia i komunikaty / Projektor VIVTEK
« dnia: 01 Luty, 2014, 13:21:35 »
Cześć, może ktoś będzie zainteresowany - sprzedaję swój projektor:

http://www.gumtree.pl/cp-telewizory-i-projektory/wroclaw/projektor-rzutnik-vivitek-3d-svga-2-6kansi-hdmi-pl-menu-563573449

na sprzedaż mam projektor Vivitek D512-3D SVGA - projektor idealny na początek przygody z projekcją w domu. Sprzedaję z powodu zmiany mieszkania i zakupu projektora FullHD.

Dlaczego jest fajny:
- Jest niedrogi w stosunku do innych a pozwala cieszyć się bardzo przyzwoitą jakością obrazu - idealne aby przekonać się jak fajne jest posiadanie projektora w domu!
- Bardzo przyzwoity kontrast pozwala cieszyć się oglądaniem filmów
- Korekcja koloru umożliwia dopasowanie tonacji kolorów do ściany/ekranu na którym wyświetlamy - bez problemu działa na żółtej / błękitnej ścianie
- Posiada zoom - można dopasować obraz do swoich potrzeb
- Krótki dystans projekcji - z 3,2m można uzyskać obraz ~2m x 1,8m (110 cali) - maksymalny rozmiar to 250cali!
- Bardzo jasny (2,6k ANSI Lum) - obraz jest jasny i wyraźny nawet w jasnym pokoju (oglądałem na nim nomalnie TV)
- Posiada HDMI (niewiele niedrogich projektorów posiada to złącze) - dzięki temu bez problemu podłączyłem go zarówno do laptopa jak i XBoxa
- Posiada duży zakres korekcji trapezowej - można wyprostować obraz przy ustawieniu projektora nie wprost ekranu
- Menu jest w całości po polsku, dostępny jest pilot obsługujący wszystkie funkcje
- Obsługuje blu-ray 3d w technologii DLP-link - działają tanie okulary 3d z allegro (~120zł / para)
- Projektor nadaje się do klasycznej projekcji, projekcji sufitowej, projekcji tylnej, projekcji tylnej-sufitowej, posiada standardowe miejsca na uchwyt sufitowy
- GTA V na ekranie 110 cali rządzi, nie mówiąc o zabawie w gry imprezowe (Dance Central, Kinect Adventures, Wii etc)

Projektor ma wyświetlone mniej niż 200h - tylko w trybie ECO, trwałość lampy to 4000h. Cena nowego to 1,500pln!

W zestawie:
- Projektor z pokrywką na soczewkę
- Pilot z bateriami
- Kabel VGA (nowy, nie używany)
- Pokrowiec do transportu
- Kopia faktury VAT
- Oryginalne pudełko, instrukcja, gwarancja

Odbiór osobisty we Wrocławiu po uzgodnieniu, możliwa wysyłka kurierska w cenie 20pln.

Strony: 12