Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Rush

Strony: 12 3
1
Sprawy osiedlowe / Odp: Budowa nowej drogi
« dnia: 11 Luty, 2018, 19:56:53 »
Prawie co dzień rano, gdy jadę do pracy, sunie zamiatarka (zawija przy wiadukcie).
To czy jest to jeden kurs dziennie - trudno stwierdzić, niemniej jednak jeśli tak - to odpowiedzą Ci, zgodnie z prawdą, że droga jest czyszczona regularnie.

2
Dla nie nie wygląda na to, żeby okablowanie szło do komórek, gdyż między instalacją a komórkami jest jeszcze wyjście na klatkę. Bardziej na podłączenie w ścianie do pomieszczenia wyżej... Może istnieje od czasu oddania budynku, ktoś wie?
Niemniej jednak,wymaga wyjaśnienia.

3
Schowany za rurami, skurczybyk ;D

4
Czy my mówimy o budynku F Małej Toskanii? Przeszliśmy rano garaż i nie ma tam niczego opisanego w pierwszym poście. Chyba, że coś mi umknęło

5
Jak sąsiad chce sobie zawiesić klime na balkonie, to rok musi chodzić i prosić o podpisy pod uchwałą, a jakaś firma robi sobie co jej się żywnie podoba?
Mam nadzieję, że w pełni pokrywa koszty utrzymania a nie są one dzielone wśród mieszkańców.
Dobry temat do poruszenia na najbliższym zebraniu.

6
Dyskusje ogólne / Odp: Sklepy i usługi
« dnia: 15 Sierpień, 2017, 21:18:10 »
Jest szansa dla osób chcących sprzedawać np. z samochodu albo z koca. ;)

A na poważniej, opcją byłby typowy osiedlowy blaszak.
Przecież na taki obiekt zawsze znajdzie się miejsce - inna sprawa pozwolenia na "budowę".... i inne papiery.

Z tego co pamiętam, był taki pomysł gdy powstawał III etap MT, a nawet znalazł się chętny na biznes na osiedlu. Jednak wymagało to od nas poświęcenia miejsc parkingowych na jego blaszak. Temat umarł.

7
Sprawy osiedlowe / Odp: Garaż budynek D
« dnia: 15 Sierpień, 2017, 21:12:26 »
Nie wiem czy wiecie, ale z naszej wspólnoty powinien być wybrany zarząd  - 3 osobowy, który to ma za zadanie pośredniczyć między zarządcą a wspólnotą, usprawnić kontakt między nami. Taki zarząd ma wzgląd we wszystkie papiery, faktury rachunki, przetargi itp i działa na korzyść mieszkańców - bo z nich się składa.

W zasadzie (w przypadku WZN) każdy mieszkaniec ma możliwość wglądu w dokumentacje, rachunki etc. Gwarantuje to ustawa o własności lokali. Wybranie Zarządu spośród lokatorów jest w moim mniemaniu odrębną instytucją, która aby działać wymaga odwołania obecnego Zarządcy.

Smutno patrzeć na to co się dzieje w bud D. Może by jeszcze pociągnąć do odpowiedzialności organ, który odbierał ten budynek wraz z przepompownią (nadzór budowlany)? Projektanta budynku... przecież wydajność instalacji to obliczenia - to wszystko gdzieś musi być. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić brak przeprowadzenia testów szczelności instalacji i wydajności pomp... ale jak widać wszystko jest możliwe

8
Sprawy osiedlowe / Odp: Chory pupil
« dnia: 21 Lipiec, 2017, 20:26:23 »
Marriola, skoro Twój pupil tylko przechodzi przez trawnik (nie rozumiem słowa "musi" skoro są chodniki), czyli nie podjada trawy, nie obwąchuje... więc może jest inny powód jego choroby.
Może byłoby łatwiej i bezpieczniej gdyby psy trzymać blisko siebie na smyczy, aż nie znajdą Państwo bezpiecznego miejsca (dla Was, pupila i innych ludzi/zwierząt) by pozwolić go puścić.

9
Sprawy osiedlowe / Odp: Zieleń
« dnia: 08 Marzec, 2017, 10:27:34 »
To czysta głupota że wy będziecie głosować a my płacić. Droga jest wspólna, pan kaziu musi przecież dojechać do bud. A, Bo przecież jak inaczej ?


A dlaczego my (E+F) mamy głosować za tym, co robicie na terenie waszej własności?  ;)

10
Sprawy osiedlowe / Odp: Zieleń
« dnia: 07 Marzec, 2017, 15:43:13 »
za chodnik nie może płacić tyko bud.D, przecież po tym chodniku bedzie chodzić całe osiedle!!!!!!
Tak samo jak po tych progach które  są w planie będzie jeżdzić całe osiedle- a mamy płacić tylko my!!!!

Budynek D za to zapłaci, ponieważ ten teren należy do jego mieszkańców i należy do ich wspólnoty.
Gdyby każda wspólnota myslała tak jak ty, to wszystkie budynki musiałyby mieć osobny wjazd/wejście.
Poza tym, czy wspólnota E+F miała też wymagać dorzucenia się do zmodyfikowania ogrodzenia i zrobienia ścieżki w stronę Jagodna?

Poprzez akt notarialny jesteś odpowiedzialny za stan chodnika leżącego do terenu Twojej wspólnoty. Trzeba było przed zakupem mieszkania zorientować się co jest "Twoje".

11
Dyskusje ogólne / Odp: Podatek
« dnia: 16 Luty, 2017, 16:35:16 »
Dobre pytanie. U nas też z tym cisza...

12
Sprawy osiedlowe / Odp: Remont Buforowej - będzie lepsza droga dojazdowa
« dnia: 14 Październik, 2016, 12:35:50 »
Czy ktoś się orientuje co spowodowało, że dzisiaj rano między 7.00 a 8.00 nie było korka na Buforowej? Konduktorska też była pusta... Nawet w wakacje w dni robocze tak się nie zdarzało :)

Dzień nauczyciela, dzieciaki mają wolne (może nie wszędzie) więc rodzice nie mają kogo podwozić do szkoły, ergo sami dodatkowo nie dojeżdżają do pracy skoro nie muszą.
Tłumy w tramwajach/autobusach się nie zmniejszyły zauważalnie :)

Co do ścieżki rowerowej: super sprawa w deszczowe i zimnie dni. Wbicie się na Buforową w te kałuże, albo schodzenie do rowu nie jest czymś przyjemnym, faktycznie przyjemniej i o wiele bezpieczniej pojechać na około, jesli się komuś nie spieszy.

13
Sprawy osiedlowe / Odp: Generacja
« dnia: 07 Październik, 2016, 21:59:52 »
Swojego czasu WZN chciał się dogadać z Prospectorem nad wspolną linią negocjacji z Orange. A że "P" nie wykazywał zainteresowania...

14
Sprawy osiedlowe / Odp: Parkowanie.
« dnia: 11 Sierpień, 2016, 20:06:41 »
Możliwe, że przy budynkach G/H osoba niepełnosprawna wydzierżawiła od wspólnoty to miejsce i dlatego ustawiła znak ze swoim numerem rejestracyjnym by korzystać z niego na wyłączność. Taką możliwość mają właściciele mieszkania i gruntów z orzeczonym stopniem niepełnosprawności - oczywiście wydanie pozwolenia wciąż jest wymagana od Zarządcy.

15
Sprawy osiedlowe / Odp: Parkowanie.
« dnia: 11 Sierpień, 2016, 17:12:00 »
Widziałeś pod budynkiem G są takie dwa miejsca wymalowane i oznaczone, jakim cudem im się tak szybko udało a Wy się tyle męczycie?
Dodatkowo do jednego z nich jest przypisany numer rejestracyjny...
Przecież to ten sam administrator, prawda?

Strony: 12 3