Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - P_S

Strony: 12 3 ... 7
1
Zgadzam sie że sprawę trzeba wyjasnic i zrobia to odpowiednie organy posiadajace stosowne uprawnienia czyli PINB.
Sprawa na mają prośbę zostanie również przedstawiona przez WZN na zebraniu wspolnoty.

2
PINB sprawdzi i nie będzie problemu. Mi chodzi tylko o bezpieczeństwo. W poniedziałek pismo zostanie wysłane.
pozdrawiam,

3
powiedziałam wyrażnie kto mi przekazał taka informację - czy czytać nie potrafisz?

a pismo do PINB-u i tak pójdzie - czy z tym tez masz problem - bo zaczynam odczuwać nagonke na moją osobę.

i chętnie tą sprawę omówię z dzielnicowym na spotkaniu wspólnoty

pozdrawiam,

4
nie ma się co kłócić , obrażać i przepychać poczekamy na decyzje PINB-u - wtedy nie będzie żadnych wątpliwości. Proponuje zakończenie wątku.
Wszystkim chyba zależy na bezpieczeństwie i dobru mieszkańców :)

5
Garaż nie jest zresztą terenem wspólnoty mieszkaniowej. To jest nieco bardziej złożona konstrukcja prawna, w pewnym uproszczeniu można powiedzieć że traktowany jest bardziej jak lokal mieszkalny mający kilkudziesięciu właścicieli. Stąd także różnica pomiędzy koniecznością zgody wspólnoty na instalację klimatyzacji na balkonie, a braku takiego obowiązku w garażu. (Upraszczam.)
Z tego wychodzi, że garaż jest niemalże własnością Generacji :) robi sobie co chce. Inni nie mogą.

@P_S Jak dla mnie dalsza dyskusja tutaj nie ma sensu. Niestety Dawid nie jest uprawniony do złożenia wniosku do PINBu, właścicielka miejsca została "zastraszona" - tak wynika z postów, a ja nie mieszkam w Twoim budynku. Faktem jest, że komórka lokatorska nie powinna zostać sprzedana bez lokalu, komórka lokatorska zawierająca sprzęt powinna być odpowiednio zabezpieczona i przekształcona (pewnie jakieś drzwi ppoż, osobna wentylacja), firma nie miała prawa nawiercać ściany (prawdopodobnie bez pozwolenia), no i lejąca się woda na czyjeś miejsce postojowe. 

A jednostka zewnętrzna powinna być na zewnątrz budynku.

Cytat: Dawid
Pokażcie, że opinie w sieci choć trochę są wyssane z palca.
Powtórzę się :) Negatywnych opinii byłoby o więcej, jednak Generacja "grozi" swoim Klientom pozwami za wyrażanie opinii. Najpierw zbywają miesiącami, później niby chcą rozwiązać problem, a gdy już się nie chce mieć z nimi doczynienia to wysyłają "groźby".

właśnie dlatego wystąpienie do PINB-u będzie najlepszym rozwiązaniem.

6
no jest rurka - dlatego tez wspomniałam że nie jestem osobą techniczną.

dlatego chce aby to wszystko - serwerownia w komórce lokatorskiej jak i klimatyzację sprawdził organ posiadający wiedzę i odpowiednie narzędzia prawne. jak zobaczę na decyzji organu że jest ok i serwerownia jest we właściwym miejscu z właściwą wentylacją niezagrażająca mojemu bezpieczeństwo to ok. W sobotę na zebraniu wspólnoty dam projekt pisma do podpisu Zarządcy jeżeli Zarządca będzie miał jakieś wątpliwości to sama wyślę to pismo.

7
no właśnie sami specjaliście....

dlatego sprawdzi to PINB - organ do tego upoważniony.

8
to maci jakąś inną klimatyzację?
może nie jestem "techniczna" ale widzę że z mojej klimatyzacji leje się woda vel skropliny zarówno w lecie jak i zimie.

9
bzdura .
ja mam klimatyzację i  skropliny vel woda leje mi się do rynny - w momencie kiedy chłodzę w lecie i kiedy grzeje w zimie.

10
tak mi dzisiaj rano przekazal Pan Przemysłam Nowicki z WZN - nie znam przepsiów w tym zakresie - dlatego proponuje pismo do PINBu - nikt nie będzie wtedy kwestionował czy jest to zamontowane zgodnie z przepisami czy tez nie.

11
WZN potwierdził:
 że licznik mają odrębny - tauron wykonał osobne przyłącze.
 są równiez częścią naszej wspólnoty z racji tego że kupili komórkę lokatorską  - więc opłaty tez ponoszą.

i nie ma sensu bić tu piany ani polemizować z firmą  trzeba wystąpić do PINB-u i tyle.

12
wyślijmy pismo do PINBu wtedy wszystko będzie jasne.

zostanie przeprowadzone postępowanie administracyjne i zostanie wydana decyzja, do której firma będzie miała obowiązek się dostosować.
 
jeżeli faktycznie jest nieprawidłowo zamontowana klimatyzacja to jest to realne zagrożenie dla nas więc tu chodzi o nasze bezpieczeństwo.

13
wrzucam draft pisma do PINBu - wniescie uwagi

14
przed chwilą w rozmowie z ZARZĄDCĄ  otrzymałam inne informacje m.in. że woda leje się bezpośrednio na posadzkę.

Niemniej jednak muszą mieć gdzieś serwerownie aby mieszkańcy mogli mieć internet, ale musi być to wszystko zgodnie z przepisami.

Dlatego uważam, że sprawa powinna zostać zgłoszona do PINB-u z uwagi na nasze bezpieczeństwo. A PINB jest organem do tego upoważnionym.

Poczekamy na opinie organu i wtedy wszyscy będą mieli pewność czy wszystko jest zgodnie z przepisami tak aby uniknąć niepotrzebnych pomówień.

Pozdrawiam,

15
temat do poruszenia na zebraniu w sobotę. Niemniej jednak sprawa powinna zostać zgłoszona do PINB-u

Mam nadzieję, że niedługo będzie alternatywa dla internetu ........


czy możesz napisać której komórki lokatorskiej to dotyczy i nr miejsca parkingowego - tak żeby można było rozmawiać z Zarządcą konkretnie.

poza tym ja bym zmieniała zarządcę. nic nie robi, nic nie wie co sie dzieje na naszym osiedlu, nie przekazuje ważnych informacji od rady osiedla Jagodno, nie uczestniczy w zebraniach rady osiedla - to jest jakiś dramat!!!!!!!!!!!.

Uważam że powinniśmy  zmienić Zarządce na jakiegoś z Wrocławia.

Strony: 12 3 ... 7