Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - vegat

Strony: 12 3 ... 34
1
Sprawy osiedlowe / Odp: Internet na Nowej Toskanii
« dnia: 23 Kwiecień, 2017, 16:33:00 »
Walczcie szybko o coś innego niż Generacja, im więcej mieszkań podłączonych w tym rejonie tym jakość połączenia gorsza niestety. Na początku było nawet nieźle w dobrej cenie, ale teraz na porządku dziennym są rozłączenia, przerwy i spadki prędkości.

Na Małej Toskanii z utęsknieniem czekamy na Orange z ich światłowodem.

2
Sprawy osiedlowe / Odp: Swiatlowod Orange
« dnia: 07 Marzec, 2017, 18:04:13 »
Problem w tym, że Generacja wewnątrz budynku ciągnie skrętke (RJ45) a Orange aż do modemu leci po światłowodzie. Więc albo załatwisz sobie zasilanie do modemu w szachcie i zaufasz, że nikt z sąsiadów Ci go nie zwinie albo niestety trzeba będzie kuć.

3
Sprawy osiedlowe / Odp: Swiatlowod Orange
« dnia: 07 Marzec, 2017, 15:15:33 »
Jestem, sam ostatnio podpisywałem uchwałę w tej sprawie :) W mieszkaniu nie będą Ci kuć - wpuszczą kabel i "radź sobie sam". Na szczęście światłowód jest cienki i w miarę elastyczny więc może iść np. pod listwami podłogowymi. Kable pociągną w szachtach i kuć będą tylko pomiędzy szachtami na korytarzach a mieszkaniami.

4
Sprawy osiedlowe / Odp: Swiatlowod Orange
« dnia: 06 Marzec, 2017, 20:50:40 »
Budynki E i F właśnie głosują nad uchwałą ws. przyłączenia Orange. Sytuacja jest taka, że developer wybrał swojego dostawcę internetu, który zbudował sieć tak, że nie można jej współdzielić pomiędzy dostawcami. Orange podjął się położenia sieci, ale wiąże się to z wykuciem korytek na kable na klatkach. Przy tej okazji w bud E i F odbędzie się najprawdopodobniej długo oczekiwane malowanie klatek.

Stąd też nie ma co spamować formularza Orange, wystarczy zagadać do Waszego zarządcy aby przyłączył się do jednej budowy infrastruktury światłowodowej.

5
Sprawy osiedlowe / Odp: rozliczenie półroczne
« dnia: 21 Luty, 2017, 11:27:19 »
Ja otrzymałem chwilę temu, więc chyba właśnie wysyłają :)

6
Gdyby ktoś walczył dziś z problemami elektrycznymi w mieszkaniu (część gniazdek / światła działa, część nie) - to problem jest ogólny, brak jednej z faz zasilania - u każdego może być różnie. Wzywałem już w tej sprawie elektryka myśląc, że to u mnie problem, więc może Wam oszczędzę :)
Rada: aby upewnić się, że to właśnie ten problem należy zejść do licznika i sprawdzić czy na wyświetlaczu pojawiają się napisy: L1, L2, L3 - muszą być wszystkie 3.

7
Też mam wrażenie, że WZN jakby dowiedział się o woli mieszkańców dołożyłby starań aby być zarządcą na całym osiedlu. Do tej pory poza wpadką z niedziałającym oświetleniem nie mogę im nic poważnego zarzucić. Na innych osiedlach z tego co słyszę też bywa kiepsko z zarządcami, więc na tym tle WZN wypada rzeczywiście dobrze.

8
Sprawy osiedlowe / Odp: Zarządca Prospectus
« dnia: 14 Grudzień, 2016, 15:57:22 »
Byłoby świetnie gdyby na całym osiedlu był jeden zarządca. WZN nie jest idealny, ale to co mają zrobić jest zrobione, jest kontakt z nimi, widać efekty prac - także moim zdaniem warto aby ogarniali całe osiedle. Na pewno byłoby łatwiej rozwiązywać kwestie ogólnoosiedlowe (jak np. podłączenie Orange czy dbanie o zieleń).

Mam nadzieję, że się uda ujednolicić zarządce, przed osiedlem kilka wyzwań jak np. remont Buforowej gdzie dobrze byłoby mieć jednego reprezentanta (zarządce) walczącego w naszym imieniu np. o przystanki lub naprawienie szkód po budowie.

9
Sprawy osiedlowe / Odp: Remont Buforowej - będzie lepsza droga dojazdowa
« dnia: 13 Grudzień, 2016, 15:14:42 »
Na pierwszym schemacie: https://dl.dropboxusercontent.com/u/17859634/tumw/Buforowa/PW_RD_rys02_01%20sytuacja%20cz1.jpg
widać przystanki zlokalizowane na skrzyżowaniu Konduktorskiej i Buforowej - to już coś :)

Na drugim są przystanki koło Malinowskiego - z nich ucieszą się przede wszystkim mieszkańcy bud, F (w tym ja :) )
https://dl.dropboxusercontent.com/u/17859634/tumw/Buforowa/PW_RD_rys02_02%20sytuacja%20cz2.jpg

Podpowiedź: przystanki są oznaczone za pomocą takiego niebieskiego/turkusowego koloru

Prawdopodobnie jeden z nich (niewykluczone, że oba) będą tylko na żądanie. Niemniej dwa przystanki w bliskim sąsiedztwie osiedla to prawdziwe zbawienie :) Chodnik na Konduktorskiej i się u nas cywilizacja zacznie :D

10
Dyskusje ogólne / Odp: Jakiś warsztat samochodowy w pobliżu?
« dnia: 08 Grudzień, 2016, 10:16:46 »
Najlepiej chyba poszukać na forach marek samochodowych - bo takich ogólnych to ciężko polecić. Czasem korzystam z Norauto - ale tam generalnie jest dość drogo, za to poziom obsługi bardzo wysoki.
Blisko nas jest Warsztat Samochodowy Alex - na ul. Buforowej 2, ale ciężko mi wyrobić sobie o nich zdanie, przy jednej naprawie było wszystko OK, przy innej znów wymiana u nich spowodowała lawinę problemów.

11
Sprawy osiedlowe / Odp: Generacja
« dnia: 01 Grudzień, 2016, 08:17:26 »
Czekam na jakąkolwiek konkurencję, chyba wszystko może być lepsze od Generacji.. Ostatnio faktycznie to bardziej barometr niż internet, lekko zawieje, pogoda się popsuje i jakość połączenia spada poniżej krytyki. KIedyś jeszcze było jakoś (może dlatego, że mało budynków) - teraz to jakaś autentyczna porażka.

12
Sprawy osiedlowe / Odp: Swiatlowod Orange
« dnia: 10 Listopad, 2016, 08:53:20 »
Kiedyś było mówione o końcu roku, jednak póki co cisza, nie wiem jak się sprawy mają.
Też byłbym bardzo zainteresowany, chętnie wypiszę się z Generacji, mam wrażenie, że ostatnio problemy występują coraz częściej z internetem.

13
Sprawy osiedlowe / Odp: Generacja
« dnia: 07 Październik, 2016, 08:34:17 »
Czekam z utęsknieniem na nowego operatora, do mnie też dzwonili przedstawiciele konkurencji i zachęcałem ich do tego aby weszli do nas na osiedle.

Do przeglądania stron jeszcze jakoś ujdzie, ale ja potrzebuję stabilnego łącza zawodowo - router mam też zdecydowanie z górnej półki a internet momentami doprowadza mnie do irytacji.
90% problemów ze swoim sprzętem w generacji załatwiają zrestartowaniem swoich urządzeń, nie próbują nawet dojść przyczyny problemu.

Faktycznie w ciągu paru ostatnich dni wolałem często siedzieć na LTE z komórki niż na internecie z Generacji - mimo, że nie najszybszy to przynajmniej stabilny.
Jeśli można coś zrobić, żeby przyspieszyć wejście Orange / Moico do nas to ja się chętnie podpiszę etc.

14
Sprawy osiedlowe / Odp: TELEWIZJA I INTERNET
« dnia: 29 Sierpień, 2016, 14:17:39 »
W jakim zakresie? Nie jestem fachowcem, a podłączenie zrobiłem sam :) Jak masz gniazdko w pokoju to wystarczy kabel TV -> wtyk F (do dekoderów Cyfrowego Polsatu / NC+) np. stąd: https://dvbsklep.pl/pl/p/Kabel-antenowy-ze-zlaczami-TV-i-F-Master-/473 i uruchomić dekoder :)
Żadnej magii :)

15
Sprawy osiedlowe / Odp: TELEWIZJA I INTERNET
« dnia: 29 Sierpień, 2016, 08:15:09 »
Było już o tym więcej w tym wątku: http://toskania.wroclaw.pl/spolecznosc-malej-toskanii/cyfrowy-polsat/

W skrócie: da się, nie szpećcie osiedla talerzami, bo nie są potrzebne :)

Strony: 12 3 ... 34