Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - k@b@rek

Strony: 1 ... 8 9 1011
136
Sprawy osiedlowe / Odp: Etap V Budynek D
« dnia: 10 Grudzień, 2015, 12:26:29 »
Nikt nie podejmuje tematu, więc myślałem, że nikogo to nie interesuje ;-) Sam pod sobą pisać nie będę.
Zdjęcia z soboty, brak większych zmian. O terminach nic mi nie wiadomo. Do 30 listopada miałybyć zakończone części wewnętrzne.

137
Sprawy osiedlowe / Odp: Odbiór kluczy - wejście do mieszkań
« dnia: 29 Listopad, 2015, 19:00:14 »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

138
Sprawy osiedlowe / Odp: Etap V Budynek D
« dnia: 29 Listopad, 2015, 18:54:28 »
Aktualizacja z dzisiaj. Zmian większych nie widać, w garażu pali się światło: wymalowano linie, miejsca parkingowe są już wyznaczone i ponumerowane.

139
Sprawy osiedlowe / Odp: Odbiór kluczy - wejście do mieszkań
« dnia: 29 Listopad, 2015, 10:23:40 »
A jakie mieliście terminy zakońćzenia prac wewnętrznych do stanu deweloperskiego oraz wykończeniowych budynku z zewnątrz: elewacje, pokrycie dachowe?

Mam jeszcze dodatkowe pytanie :) ostatnio przyszło do mnie z sądu zawiadomienie o wpisie roszczenia o ustanowienie odrębnej własności lokalu i przeniesienie tego prawa. Z tym należy udać się do banku?

140
Sprawy osiedlowe / Odp: Odbiór kluczy - wejście do mieszkań
« dnia: 27 Listopad, 2015, 16:23:30 »
cieszy mnie to niezmiernie :)

141
Sprawy osiedlowe / Odbiór kluczy - wejście do mieszkań
« dnia: 26 Listopad, 2015, 18:00:15 »
Drodzy forumowicze,

W akcie notarialnym mam następujące terminy dla budynków D, G, H, I:
  • ...
  • 6. Instalacje wewnętrzne: WYKONANO
  • 7. Prace wewnętrzne do stanu deweloperskiego: 30.11.2015
  • 8. Prace wykończeniowe budynku z zewnątrz: elewacje, pokrycie dachowe: 10.01.2016

Który termin jest zazwyczaj tożsamy z możliwoscią otrzymania kluczy i rozpoczęcia prac w mieszkaniu? Kiedy powinien odbyć się odbiór techniczny lokalu? W murapolu coś ciężko idzie im określenie kiedy. Jedyna uzyskana informacja to, że wszystko idzie zgodnie z planem...

Pozdrawiam,

142
Sprawy osiedlowe / Odp: doradztwo finansowe
« dnia: 26 Listopad, 2015, 17:59:32 »
Zdecydowanie polecam doradcę z murapolu. Praktycznie wszystko robi za Ciebie. Ty tylko podpisujesz umowę :)

143
Sprawy osiedlowe / Odp: Niedoróbki na częściach wspólnych budynku
« dnia: 23 Listopad, 2015, 07:35:06 »
Ok ;-) to trochę słabo. Mam wrażenie, że wykonawca za wszelką cenę chce dotrzymac terminu robiac przy tym sporo niedoróbek.

144
Sprawy osiedlowe / Odp: Etap V Budynek D
« dnia: 22 Listopad, 2015, 16:40:47 »
Kolejna porcja zdjęć z dzisiaj. Część tui posadzona. Zrobiło się choć trochę zielono. Natomiast strasznie w oczy rzuca się krzywy komin od kotłowni (z wgnieceniami w niektórych miejscach), i sposób w jaki zostały zamaskowane łączenia z elewacją. Fuszerka straszna!

145
Sprawy osiedlowe / Niedoróbki na częściach wspólnych budynku
« dnia: 22 Listopad, 2015, 16:31:54 »
Drodzy mieszkańcy Małej Toskani,

Zastanawia mnie, czy mieliście jakikolwiek wpływ na niedoróbki na częściach wspólnych budynku. Obserwuję budowę budynku D regularnie, i widzę coraz więcej "niedoróbek": krzywy komin, krzywe listwy, rynny, różne odcienie drewna, przebrawienia na elewacji... Co prawda budynek nie został jeszcze oddany, jest czas na poprawki.. ale no właśnie. Czy przy odbiorze macie na to jakiś wpływ, czy wszystko jest w łasce dewelopera?...

Pozdrawiam!

146
Sprawy osiedlowe / Odp: Etap V Budynek D
« dnia: 15 Listopad, 2015, 16:22:31 »
Aktualny stan budynku D :)

  • jest dobrze
  • rośniemy w siłę, przez okna widać już powieszone grzejniki
  • placyk zabaw na górce ładnie świeci, widać żwirek w kieszonkach (można znaleźć sporo muszelek!)
  • jest także brama wjazdowa do garażu (hmm coś krzywo?)
  • drewniane listwy przy wjeździe do garażu położone niedbale (przy budynku C łączenia są zdecydowanie płynniejsze a listwy ładniej "wygięte"
  • świeżo postawione latarnie też już się przekrzywiają :/

Na szczęście jeszcze dużo czasu na poprawki.

147
Sprawy osiedlowe / Odp: Etap V Budynek D
« dnia: 15 Listopad, 2015, 16:13:03 »
Czytam i zastanawiam się czy myślimy o tym samym planie... wyraźnie przecież na nim widać, że po wjeździe z konduktorskiej można skręcić w lewo lub prawo. Skręcając w lewo, dojedziemy do budynków C, D, A i E oraz jadąc wzdłuż północnej ściany budynku A połączymy się z drogą, która prowadzi po skręcie w prawo ( wjeżdżając od konduktorskiej) do wjazdów do budynków I, H, G następnie wzdłuż budynków B i A do końca osiedla.

Wczoraj byłem zajrzeć na budowę ( załączam zdjęcia) i są już położone krawężniki oraz wyrównana nawierzchnia pod tą drogę więc albo informacje, które macie okazały się nieprawdziwe, albo nie myślimy o tym samym...


@Julian
Amandzie chodzi o to, że pomiędzy budynkami G oraz B nie będzie prawdopodobnie drogi, a także chodnika (znajdują się tam bowiem jakieś ujęcia wody na betonowym podwyższeniu). Na planie Etapu V widać także, że pomiędzy budynkiem G oraz B nie będzie chodnika. Nie będzie dało się zatem swobodnie dojść do budynków C,H, I i D od strony obecnej furtki.

148
Sprawy osiedlowe / Odp: Budynki G, H, I
« dnia: 08 Listopad, 2015, 10:17:41 »
06.11 podpisywałam umowę deweloperską dla mieszkania w budynku I (VI etap), w której termin zakończenia prac budowlanych określony jest jako 30.11.15 Przedstawiciel Murapolu poinformował mnie, że budynek D (V etap) chcą oddać do użytkowania przed końcem 2015. Co do G, H, I to bez konkretów "I kwartał 2016 i w zależności od wysezonowania".

P.S.
Czy Wy też macie w umowach deweloperskich zapis o braku zabezpieczenia dla Nabywcy w formie rachunku powierniczego?

Cześć Mimi,

Mi w biurze jeszcze miesiąc temu mówili, że przewiduja, że wejść do mieszkań w budynku D będzie można w okolicach marca/kwietnia. Kto udzielił Ci informacji, że może być to koniec tego roku? :)

149
Sprawy osiedlowe / Odp: Etap V Budynek D
« dnia: 07 Listopad, 2015, 17:55:38 »
Nie podoba mi się ten "plac zabaw" na górce i strefa rekreacji przed budynkiem D :/ Jeśli urządzenia będą na bieżąco konserwowane, to jeszcze ujdzie. Ale wiem, że zwykle tak nie jest i po krótkim czasie piszczą, skrzypią niemiłosernie... Takie rzeczy się stawia, ale nie w takiej bliskiej odległości od budynku.. Współczuję mieszkańcom parteru - tak łatwo zabrano im dostęp do światła.

150
Sprawy osiedlowe / Odp: Parkowanie.
« dnia: 06 Listopad, 2015, 12:42:03 »
I myślisz że wszystko wiesz panie Kirek i M G ,a prawda jest taka że do każdego mieszkania jest przypisane miejsce postojowe pod blokiem według umowy za co płacimy ,a jak nie przeczytaliście  lektury to wasz problem ,i przestańcie wypisywać że komuś nie chce się chodzić i jest leniwy, dlaczego ja mam komuś zajmować miejsce parkingowe skoro to nie mój budynek ,a druga sprawa to dziś rano wyjeżdżając  do pracy zauważyłem naklejonego KARNEGO KUTASA na auto (206-tkę) jak dla mnie żenada i naruszenie mienia,tym bardziej że zostało to naklejone na lakier a nie na szybę, zaraz dojdzie do rysowania aut ogarnijcie sie ludzie
do nikogo żadne miejsce nie jest przypisane (oczywiście oprócz wykupionych w garażu podziemnym)
po prostu jest przelicznik, że na jedno mieszkanie jest bodajże 1,1 miejsca postojowego...

karny kutas dla źle parkujących? popieram! niech się cieszy, że nie jest to mandat czy blokada na kole

Strony: 1 ... 8 9 1011