Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: 12 3 ... 10
1
Sprawy osiedlowe / Odp: Budowa nowej drogi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Shitsukoi dnia Dzisiaj o 18:22:51 »
Dziś jechałam w stronę obwodnicy i droga była pełna kamieni i ziemi... myślę że jakby Ci ktoś kamieniem strzelil w nowe auto przez takie "niedopatrzenie" nie byłbyś zadowolony :) wiec jakby nikt nie reagował na różne nieprawidłowości to by lepiej nigdzie nie było więc nie sądzę że to jest wariowanie ;)
2
Sprawy osiedlowe / Odp: Budowa nowej drogi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez objadak88 dnia Dzisiaj o 16:08:15 »
Trzeba zacisnąć zęby i przeczekać budowę. Nie wariujmy, nie jest źle. Kontrolujmy tylko, aby nie było gorzej i wtedy reagujmy pismami. Niech nadzór budowy czuje, że nie przejdziemy obojętnie, gdy przestaną zamiatać drogi a powinno to wystarczyć.
3
Ogłoszenia i komunikaty / Do wynajęcia miejsce postojowe budynek B
« Ostatnia wiadomość wysłana przez delu11 dnia Dzisiaj o 10:45:55 »
Wynajmę miejsce postojowe w budynku B. Tel.533-820-320
4
Remonty i projekty / Odp: Garaże i pytanie o boksy garażowe
« Ostatnia wiadomość wysłana przez adka dnia 15 Luty, 2018, 12:55:23 »
Hej, mam pytanko do osób które taką szafę/boks mają na miejscu postojowym. można namiary?
5
Sprawy osiedlowe / Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maciej_generacja dnia 15 Luty, 2018, 11:18:31 »
Panie Dawidzie, to znowu nie jest tak jak pan mówi. GRK ma udział w części wspólnej garażu. Moim skromnym zdaniem uzasadnia to prawo do poruszania się po nim.

Szanując pańskie zaangażowanie w temat, nie do końca rozumiem sens wymyślania jakichś niestworzonych historii. Zaczęło się od insynuacji kryminalnych i opowiadania, że urządzenie wisi nad miejscem postojowym (co nie jest prawdą). Dalej pojawił się zarzut o zagrożeniu dla bezpieczeństwa (i całe szczęście, że sprawę wyjaśni PINB) i o odprowadzaniu wody na miejsce postojowe (co znów nie jest prawdą, patrz rysunki techniczne urządzenia). Wisienka na torcie to pomysł zakazania pracownikom technicznym poruszania się po garażu, mimo że spółka ma w nim udziały. Nie wydaje się panu, że ta krucjata przybiera już nieco groteskowy wymiar?

Załatwcie to ze sobą na piśmie (pan i Icek) i dajcie już spokój.

[edit: nie jestem pewien wysokości udziału w części wspólnej, wyedytowałem żeby nie wprowadzać w błąd. Pozwoliłem sobie też niecnie na przerzucenie tego postu dwa oczka niżej. Icek – tak, to również do ciebie.]
6
Sprawy osiedlowe / Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Ostatnia wiadomość wysłana przez icek dnia 15 Luty, 2018, 11:08:54 »
Panie icek, widać że bardzo się Pan boi kontroli i działań ze strony mieszkańców.

Pan kłamie. Kłamstwo #1 w Pańskim poście. Robi Pan z siebie kłamczuszka. Ale proszę cytat z czego to wynika! Ja popieram kontrolę.


Zapewne tak samo bronił się Pan gdy zgłaszano do UKE niezgodne z przepisami działania generacji, zakończone karą jaką na Państwa nałożono.

Ale jakiś konkret ? Czy znowu jakieś pomówienia ? Proszę napisać o jaką karę chodzi, na kogo nałożoną, kiedy, za co, przez kogo i w jakiej wysokości.

Kłamczuszek kłamczuszek kłamczuszek ?? Co post to kłamstwo i pomówienie. Taki mały oszust się nam rodzi na forum. Myślisz, że jak nakłamiesz to uda Ci się oszukać innych czytelników i rozkręcić g***o burzę ? Bez sensu. Szukasz prostej sensacji tam gdzie jej nie ma.

Sprawa jest prosta: jeżeli jest choć jedna osoba, która uważa, że sprawa powinna zostać wyjaśniona to powinna zostać wyjaśniona. Jeżeli jest choć jedna osoba, która czuje, że coś jej zagraża i uważa, że trzeba to zgłosić do PiNB to bierze i  zgłasza. Ja nie chcę nikomu ograniczać praw ale tez nie chcę aby ktoś ograniczał moje.

7
Sprawy osiedlowe / Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Ostatnia wiadomość wysłana przez icek dnia 15 Luty, 2018, 10:51:32 »
Z kogo Pan robi kretyna?

Sam Pan z siebie robi! Trzeba było przeczyta moje wytłumaczenie i przeprosiny. To była pomyłka! Pisałem o tym. Ludzie zajmujący się obsługą korespondencji pomylili budynki gdyż brakowało adresu! Niestety na buforowej są inne budynku wyglądające jak litera L. podanie takiego opisu okazało się być niewystarczające. Ale widać jak grochem o ścianę.


Dobrze Pan wie, że pismo wysłano na adres GRK sp. z o.o.(z moich informacji wynika, że to właściciel klimatyzatora).

Znowu małe kłamstewko. Nawet nie umie Pan dobrze wpisać nazwy spółki będącej właścicielem klimatyzatora. Dyletant Pan jest.


Sprawa idzie do nadzoru budowlanego. Jak ode mnie nie rozpatrzą, to już kilka osób z budynku F zaoferowało pomoc kontaktując się mailowo. Jest też opinia z serwisu szaf z merytorycznymi argumentami.

Super! Od początku piszę, że warto to zgłosić i zbadać aby rozwiać wątpliwości. Tu nie trzeba jakiegoś wielkiego współdziałania.

Szafa stanie. Prędzej czy później. Inny już  z tego miejsca by zrezygnował, ja nie zrezygnuje. Bo za jakiś czas zamieszkam na tym osiedlu.

Brawo! Pana cyrk Pana małpy Czy ktoś Panu zabrania ?
8
Sprawy osiedlowe / Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dawid dnia 15 Luty, 2018, 00:19:00 »
Panie Icek

Dobrze Pan wie, że pismo wysłano na adres GRK sp. z o.o.(z moich informacji wynika, że to właściciel klimatyzatora). Odpisał Pan na pismo w imieniu PSSK sp. z o.o. W piśmie wskazano halę F, ul. Buforowa. W kształcie litery L to ma być szafa. TEŻ TO JEST W PIŚMIE.
W hali budynku garażu F nie ma drugiej takiej sytuacji z klimatyzatorem, jak ta wskazana na rysunku technicznym (dołączonym do pisma i wrzuconym do tego wątku kilka postów wcześniej przez Pana). NIE MACIE tam drugiego urządzenia położonego w ten sposób. Z kogo Pan robi kretyna?

Oświadczenia, o które prosiłem Pan nie podpisze. Gdyby Pan ro zrobił poszedłby mi Pan na rękę i pomógł, a to nie w Pana stylu przecież. Czemu ma Pan pomagać bezinteresownie, prawda? 

Pisma kolejnego nie wyśle. Sporo czekałem na łaskawą odpowiedź i to jeszcze nie na temat (napisał Pan o jakiejś skrzynce światłowodowej, gdzie w piśmie ode mnie była mowa o wiatraku lub klimatyzatorze). Dodam, że Pan wycenił usługę na 15 tysi netto.  Dramat.

Pismo zaadresowałem prawidłowo. Opisałem sytuację. Pan pismo odebrał i odpisał NIE na temat. W mailu zwróciłem Panu uwagę, że pisze Pan o czymś innym niż ja i doprecyzowałem. I tak jak tutaj udzielał Pan wymijających odpowiedzi i nie na temat. Zdjęcie nie było Panu potrzebne. Bo drugiego takiego urządzenia w tej hali nie ma. ZERO MERYTORYKI z Pana strony. Odpowiedź jest, ale zawsze wymijająca lub nawiązująca do innego zagadnienia. Kilka osób już to wcześniej potwierdziło. I nie chodzi tylko o tę sytuację w tym wątku. Ludziom chodzi o to w jaki sposób Pan podchodzi do nich.

Kolejnego pisma nie wysyłam. Nie będę znowu tracił tygodni na jakąś przepychankę  z Panem.

Sprawa idzie do nadzoru budowlanego. Jak ode mnie nie rozpatrzą, to już kilka osób z budynku F zaoferowało pomoc kontaktując się mailowo. Jest też opinia z serwisu szaf z merytorycznymi argumentami.

Szafa stanie. Prędzej czy później. Inny już  z tego miejsca by zrezygnował, ja nie zrezygnuje. Bo za jakiś czas zamieszkam na tym osiedlu.

Od ściany do pasa wyznaczającego miejsce jest równo 44 cm (nie wliczając w to szerokości pasa). Na tych 44 cm będziecie kombinowali jak dostać się do jednostki zewnętrznej na ścianie. A ja obiecuje Panu, że utrudnię kontakt ze mną tak jak Pan z sobą. I przyjmę Pana strategię. Nie pomogę Panu za ch…rę, gdy zwrócicie się do mnie z jakimś pismem.

Mało tego. Skoro macie komórkę, to Zarządca powinien Wam odebrać klucze do hali garażowej z miejscami postojowymi. Czego tam szukacie? Komorka jest w innej części garażu. Inni właściciele miejsc  postojowych nie mają kluczy do części z komórkami. A Wy z jakiej paki je macie? A akcie własności komóreczki jest zapis, że macie również możliwość korzystania z korytarza hali garażowej w części z miejscami postojowymi? Dylać z klatki schodowej, a nie od strony garażu. Kupiliście miejsce postojowe? Nie. Macie tylko komóreczkę, a chcecie wszystkich ustawić dookoła i mieć dostęp do całej hali. WASZA jest komórka i ewentualnie prawo do poruszania się po korytarzu (ale nie tym w hali, tym gdzie są komórki). 

Więcej z Panem nie będę dyskutował. Szkoda czasu.

Dziękuję wszystkim użytkownikom za zainteresowanie tematem.
9
Sprawy osiedlowe / Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Ostatnia wiadomość wysłana przez marc1804 dnia 14 Luty, 2018, 19:39:40 »
Przede wszystkim generacja powinna zwrócić się do wspólnoty o zgodę na montaż klimatyzatora, tak samo wspólnota, zwykłą większością może nakazać jego demontaż.

Bez względu na to czy szafa stanie czy nie, to sprawę samowoli generacji i tak należy wyjaśnić.

Tak tak. Srutututu.

Pisz dalej głupoty, zaraz ktoś podchwyci temat i zacznie się jazda. Tak samo jak z gadaniem głupot o lejącej się wodzie albo klimatyzatorze zamontowanym w przestrzeni miejsca garażowego. Raz ktoś napisał kłamstwo, raz ktoś zacytował i nagle stało się to prawdą.

Jak masz wiedzę, że jest coś zrobione nielegalnie to ciśnij aby było legalnie. Jeżeli uważasz, że można podjąć taką uchwałę to zaproponuj treść i poddaj pod głosowanie. W internetach jesteś chojrak bo pisać można wszystko. Weź się za robotę i zrób aby wykazać na papierze, że masz rację. Takie bicie piany jest bez sensu.

Zacznij od przeczytania podziału quoad usum garażu to Ci przejdzie.

PS Masz udział w garażu w budynku F, że się wypowiadasz ? Zaglądnij do swojego garażu czy może tam nie ma nieprawidłowości.

PS2 Moja wypowiedź nie oznacza, że sprzeciwiam się podejmowaniu "wyjaśniania". Protestuję aby tak jednoznacznie i kategorycznie oceniać stan przed jego zbadaniem

Panie icek, widać że bardzo się Pan boi kontroli i działań ze strony mieszkańców.
Doskonale Pan wie że nie ma racji.

Zapewne tak samo bronił się Pan gdy zgłaszano do UKE niezgodne z przepisami działania generacji, zakończone karą jaką na Państwa nałożono.

Poczekamy na wynik kontroli i oficjalne stanowisko zarządcy.
10
Sprawy osiedlowe / Odp: Monitoring na osiedlu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez waldii dnia 14 Luty, 2018, 18:49:22 »
Obowiązek stosowania Ustawy - Prawo Zamówień Publicznych powstaje gdy jednocześnie wystąpią dwie przesłanki:
1. zamowienie dokonywane jest na roboty budowlane, usługi lub dostawę
2. podmiot dokonujący zamówienia jest wymieniony w art. 3 Prawa zamówien Publicznych.
Wg jednej teorii:
Na szczęście dla wspólnot Ustawy nie trzeba stosować, bowiem środki finansowe wspólnoty nie są środkami publicznymi, nawet gdy gmina posiada we wspólnocie udział większościowy.
Zaliczki wpłacane przez jednostki samorządu terytorialnego, z chwilą wpłynięcia na rachunek bankowy wspólnoty przestają być środkami publicznymi w rozumieniu ustawy o finansach publicznych i stają się środkami własnymi wspólnoty. Zdanie takie wyraziło dwukrotnie Min. Finansów - w opinii departamentu Finansów Gospodarki Narodowej z dnia 12.05.2003 znak GN7/063-3a/53/03/912 oraz z dnia 23.06.2003 roku znak: GN7/063-3d/183/03/6701.
Zamawiającym jest wspolnota mieszkaniowa, a nie jednostka samorządu terytorialnego, choćby posiadala ona we wspólnocie ponad 50 % udziałów.
Wg drugiej teorii:
Należy również zwrócić uwagę, iż zgodnie z art. 3 ust. 1 pkt 5 ustawy, obowiązek stosowania ustawy zachodzi nie tylko w sytuacji finansowania zamówienia ze środków publicznych, ale również w przypadku finansowania zamówienia przez podmioty, o których mowa w pkt 1-3 art. 3 ustawy, a więc również przez gminę, która jako jednostka sektora finansów publicznych zaliczana jest do podmiotów wymienionych art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy. Niezależnie zatem od sporu dotyczącego statusu wydatkowanych środków, bezspornym jest, iż zamówienia udzielane przez wspólnotę mieszkaniową finansowane są również przez gminę jako współwłaściciela nieruchomości, co przesądza o obowiązku stosowania ustawy przez wspólnoty mieszkaniowe w nieruchomości których udział jednostki samorządu terytorialnego przekracza 50 %.
W opinii Urzędu Zamówień Publicznych, w przypadku, gdy wspólnota mieszkaniowa, w której gmina posiada ponad 50 % udziałów w nieruchomości wspólnej udziela zamówienia na usługę, dostawę lub robotę budowlaną, wspólnota ta zobowiązana będzie do stosowania procedur ustawy Prawo zamówień publicznych na podstawie art. 3 ust. 1 pkt 5 ustawy.
----------
Art. 3. 1. Ustawę stosuje się do udzielania zamówień publicznych, zwanych dalej "zamówieniami", przez:
1) jednostki sektora finansów publicznych w rozumieniu przepisów o finansach publicznych; (...)
b) posiadają ponad połowę udziałów albo akcji, (...)
a) ponad 50 % wartości udzielanego przez nie zamówienia jest finansowane ze środków publicznych
Art. 4. Ustawy nie stosuje się do: (...)
8 ) zamówień i konkursów, których wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 14.000 euro;
===========
Wg. trzeciej teorii:
Praktyka jest taka, że we wspólnotach nie stosuje się Ustawy o zamówieniach bo za jej niestosowanie nie ma sankcji a we wspólnotach najważniejsza jest wola właścicieli wyrażona w uchwałach.We wszystkich trzech teoriach wspólnota nie jest zobowiązana do stosowania Ustawy o zamówieniach publicznych. Także przetarg jest bardzo mało prawdopodobną opcją :)
Strony: 12 3 ... 10