Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima  (Przeczytany 5214 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline P_S

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 194
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Luty, 2018, 07:57:35 »
temat do poruszenia na zebraniu w sobotę. Niemniej jednak sprawa powinna zostać zgłoszona do PINB-u

Mam nadzieję, że niedługo będzie alternatywa dla internetu ........


czy możesz napisać której komórki lokatorskiej to dotyczy i nr miejsca parkingowego - tak żeby można było rozmawiać z Zarządcą konkretnie.

poza tym ja bym zmieniała zarządcę. nic nie robi, nic nie wie co sie dzieje na naszym osiedlu, nie przekazuje ważnych informacji od rady osiedla Jagodno, nie uczestniczy w zebraniach rady osiedla - to jest jakiś dramat!!!!!!!!!!!.

Uważam że powinniśmy  zmienić Zarządce na jakiegoś z Wrocławia.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2018, 10:52:26 wysłana przez P_S »

Reklama Google

 • Użytkownik
Reklamy utrzymują forum
Dochód z reklam jest przeznaczony na utrzymanie forum (serwer i domena)

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline maciej_generacja

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 91
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Luty, 2018, 10:54:06 »
Wkleję Wam odpowiedź Michała Ickiewicza (nie jestem jej autorem):

Wywołany do tablicy informuję:

Złożony wniosek był tak lakonicznie napisany (http://icek.generacja.pl/toskania/2017-11-04-toskania-urzadzenieC.jpg), że pomimo szczerych chęci nie udało się zidentyfikować urządzenia. Szczerze chciałem pomóc jednak trudno nam szukać "urządzeń" (w późniejszej korespondencji nazwanej wiatrakami), które są zamontowane nie wiadomo gdzie. Informowałem o tym Panie kolego Pana mailowo. Prosiłem o fotografię urządzenia. Niestety nie raczył Pan dostarczyć tego zdjęcia.
Proszę zauważyć, że otrzymał Pan bardzo konkretną odpowiedź dotyczącą innej szafy - światłowodowej. Po prostu byliśmy przekonani, że chodzi o inną szafę. Chyba powinien Pan zrozumieć, że zaszło nieporozumienie w wyniku braku konkretów z Pańskiej strony?
Gdy pojąłem, że chodzi Panu o inną szafę odpisałem: http://icek.generacja.pl/toskania/2018-02-06-mail-DD.jpg
Sam Pan pisze, że urządzenie jest zamontowane na ścianie OBOK Pańskiego miejsca. Nie jest zamontowane "nad", "na" czy "w" miejscu garażowym. Zamontowane jest obok na ścianie, która nie jest ścianą boczną Pańskiego miejsca (http://icek.generacja.pl/toskania/2018-02-06-mail-DD-lokalizacja.jpg). Jakim prawem chce Pan ingerować w miejsce POZA Pańskim garażem ??
Nie jest więc prawdą, że klimatyzator zajmuje Pańskie miejsce (sam Pan to potwierdza). Jest zamontowany obok. Jest też podłączony do obwodów zasilanych przez licznik energii elektrycznej (numer warunków tauron: WP/060720/2016/O05R01), numer licznika (można sprawdzić na tablicy liczników): 111600128616

Odniosę się też do uwagi o "wiejącym ciepłym powietrzu". W mojej ocenie to korzystne, że hala garażowa jest dodatkowo ogrzewana.
Na koniec dodam tylko, że gdyby klimatyzator wisiał tam nielegalnie to zapewne zostałyby podjęte kroki przez zarządcę nieruchomości. Niestety przedłożone dokumenty do zarządcy spowodowały, że nie podejmuje on żadnych innych kroków.
Odniosę się także do kwestii zastraszania. Informuję, że nasza Spółka złożyła wezwanie do właścicielki miejsca postojowego aby nie podejmowała ona czynności prowadzących do deinstalacji klimatyzacji gdyż klimatyzator nie jest zamontowany nad miejscem garażowym tej Pani. Czy to zastraszanie ? W mojej ocenie nie. Jeżeli ktoś się czuje zastraszony jakimś nielegalnym działaniem to proszę zgłosić to na policji. Spółka nie podejmuje żadnych nielegalnych działań (nie zastrasza nikogo).
Liczę, że powyższa treść jest dla Pana zrozumiała i w pełni rozwiewa Pana wątpliwości.

Przedstawię moje 2 wątpliwości:

1. Przed zamontowaniem szafy co zamierza Pan zrobić z rurami wentylacyjnymi biegnącymi przez Pańskie miejsce garażowe? Klimatyzator zamontowany jest nie tylko obok miejsca (poza) ale też powyżej ciągu wentylacyjnego. Jak zamontuje Pan szafę skoro jest tam kanał wentylacyjny (ta okrągła rura widoczna na zdjęciu http://icek.generacja.pl/toskania/b7591c4cbafd7.jpg ) ?? Jeżeli szafa będzie w wysokości do rury to będzie poniżej klimatyzatora. Nie zdemontuje Pan chyba rury wentylacyjnej?

2. W poście Panie Dawidzie czytamy:

Wrzucam zdjecie https://zapodaj.net/b7591c4cbafd7.jpg.html

Jednak w mailu do mnie pisze Pan:
Cytat: Dawid
Zdjęciami nie dysponuje. Obecnie nie mam możliwości ich wykonania (przymierzam się do najmu miejsca i na Osiedlu jestem okazjonalnie), a właścicielka tego miejsca nie prześle mi niestety żadnych zdjęć, bo nie chce mieć ze sprawą nic wspólnego.
http://icek.generacja.pl/toskania/2018-02-06-mail-DD-fota.jpg

Czy mogę wiedzieć kiedy pisze Pan prawdę ? Na forum czy w korespondencji do mnie ? Bo mam taką wątpliwość co do Pańskich intencji. Miejsca na szafę nie ma (jest rura wentylacyjna). Pisze Pan wiadomość do mnie bez podania żadnych szczegółów w tym adresu choć równocześnie na forum rozpisuje się Pan znając precyzyjne dane dot. właścicieli miejsc garażowych i komórek. Na osiedlu Pan nie przebywa. To po co Panu szafa zamontowana w miejscu garażowym ?

Cytat: Dawid
Sprawa wygląda tak: w hali budynku F jest 65 miejsc postojowych i 8 komórek lokatorskich.

To chyba tyle co mnie najbardziej intryguje. Taka jakaś fikcja literacka.


Znalezione w innych postach:


Cytat: Mario
Słuszna uwaga. Za energię tego urządzenia płacicie wspólnie, pomijając już absurd tego że ktoś boi się to usunąć ze swojego miejsca i nei robi nic z zastraszaniem. Zniszczyłbym sukinsynów.

Kolego! Nie znasz stanu faktycznego a szerzysz hejt. Internety wszystko przyjmują. Zastanów się czy prawdą jest to co pisze przedmówca ? Masz jakąś wiedzę kto płaci za prąd do klimatyzatora ? Czy tak sobie wymyślasz ? To nie pierwszy post typu "ja wiem najlepiej".

Cytat: Rush
Jak sąsiad chce sobie zawiesić klime na balkonie, to rok musi chodzić i prosić o podpisy pod uchwałą, a jakaś firma robi sobie co jej się żywnie podoba?

Ale nasza klima nie wisi na balkonie. Nie wisi nawet w części wspólnej nieruchomości.

Podsumowując: liczę, że rozwiałem wątpliwości. Prąd jest opłacany, klimatyzator nie wisi nad czyimś miejscem, nie leje się z niego woda (bo niby czemu z jednostki zewnętrznej miałaby ciec), choć prawdą jest, że wieje ciepłym powietrzem do hali garażowej  ;D[/i]

koniec cytatu

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline P_S

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 194
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Luty, 2018, 10:57:04 »
przed chwilą w rozmowie z ZARZĄDCĄ  otrzymałam inne informacje m.in. że woda leje się bezpośrednio na posadzkę.

Niemniej jednak muszą mieć gdzieś serwerownie aby mieszkańcy mogli mieć internet, ale musi być to wszystko zgodnie z przepisami.

Dlatego uważam, że sprawa powinna zostać zgłoszona do PINB-u z uwagi na nasze bezpieczeństwo. A PINB jest organem do tego upoważnionym.

Poczekamy na opinie organu i wtedy wszyscy będą mieli pewność czy wszystko jest zgodnie z przepisami tak aby uniknąć niepotrzebnych pomówień.

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2018, 11:11:29 wysłana przez P_S »

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline Dawid

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 12
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #33 dnia: 12 Luty, 2018, 11:55:56 »
Po pierwsze nie upublicznia sie pisma z danymi osobowymi. Adresu nie podano bo pol miesiaca przebywam za granica. Danych hotelowych nie bede podawal. Zreszta widxe ze i dobrze bobwszyscy by adres znali.

Miejsce nie jest moje. Chce je najac. Zrobie to gdy bede pewny ze postawie szafe. Stad dociekam sytuacji.

Szafa bedzie po rurami. Dostal pan rysunek techniczny. Jak stanir to nie dostaniecie sie do jednostki zeenetrznej czyli tego co wisi ns scianie.

Zdjecie dotarlo do mnie w ostatnich dniach. Mailowalem z panem kilka dni i nic z tych maili nie wynikalo.

Sciana nie jest moja. Nie nalezy tdz do miejsca.Wssza tez nie. Komorka jest w innej czesci hali. Ale pana urzsdzenie utrudnia postswienie szafy. Pisze to po rax ktorys.

Pominal pan wazny fakt. Jednostka zewnetrzna powinna byc poza budynkiem. Tak wynika z instrukcji instalacji.

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline P_S

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 194
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #34 dnia: 12 Luty, 2018, 12:17:51 »
wrzucam draft pisma do PINBu - wniescie uwagi

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline k@b@rek

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 193
 • Płeć: Mężczyzna
 • Mała Toskania
  • Zobacz profil
 • Budynek: D
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #35 dnia: 12 Luty, 2018, 12:34:54 »
To że Pan maciej_generacja oraz icek na tym forum - z Generacji (lub innych spółek tego tworu) - często mijają się z prawdą, co chwilę zmieniają zdanie (po czasie edytując posty zmieniając swoje stanowisko) i ogólnie pomijają fakty jest normalne. Kultura wypowiedzi też nie jest wysoka - co potwierdza opryskliwy ton.

Proponuję też, abyście robili zrzuty postów na tym forum bo po kilku dniach, tygodniach ich treść się zmiena (całkowicie zmieniając sens wcześniejszej wypowiedzi). Na szczęście forum pokazuje, że dany post został zmodyfikowany.

Dodam, że Generacja "grozi" też swoim Klientom pozwami za wyrażanie opinii nt. jakości usługi wysyłając pisma poprzez kancelarię adwokacką. Najpierw zbywają miesiącami, później niby chcą rozwiązać problem, a gdy już się nie chce mieć z nimi doczynienia to wysyłają "groźby".

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline P_S

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 194
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #36 dnia: 12 Luty, 2018, 12:45:48 »
wyślijmy pismo do PINBu wtedy wszystko będzie jasne.

zostanie przeprowadzone postępowanie administracyjne i zostanie wydana decyzja, do której firma będzie miała obowiązek się dostosować.
 
jeżeli faktycznie jest nieprawidłowo zamontowana klimatyzacja to jest to realne zagrożenie dla nas więc tu chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline marc1804

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 57
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
 • Budynek: D
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Luty, 2018, 12:47:23 »
Podsumowując: liczę, że rozwiałem wątpliwości. Prąd jest opłacany, klimatyzator nie wisi nad czyimś miejscem, nie leje się z niego woda (bo niby czemu z jednostki zewnętrznej miałaby ciec), choć prawdą jest, że wieje ciepłym powietrzem do hali garażowej  ;D


"klimatyzator nie wisi nad czyimś miejscem" - nawet jeśli, to i tak został zamontowany bezprawnie, bez pozwoleń i niezgodnie z przeznaczeniem.
"nie leje się z niego woda" - już ustalono że się leje

Już samo umieszczenie serwerowni w komórce budzi wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2018, 19:07:06 wysłana przez marc1804 »

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline P_S

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 194
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Luty, 2018, 12:49:00 »
WZN potwierdził:
 że licznik mają odrębny - tauron wykonał osobne przyłącze.
 są równiez częścią naszej wspólnoty z racji tego że kupili komórkę lokatorską  - więc opłaty tez ponoszą.

i nie ma sensu bić tu piany ani polemizować z firmą  trzeba wystąpić do PINB-u i tyle.

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline marc1804

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 57
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
 • Budynek: D
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Luty, 2018, 13:05:44 »
WZN potwierdził:
 że licznik mają odrębny - tauron wykonał osobne przyłącze.
 są równiez częścią naszej wspólnoty z racji tego że kupili komórkę lokatorską  - więc opłaty tez ponoszą.

i nie ma sensu bić tu piany ani polemizować z firmą  trzeba wystąpić do PINB-u i tyle.

Zgodnie z przepisami, nie można kupić komórki bez mieszkania.
Komórka lokatorska z definicji jest częścią przynależną do konkretnego mieszkania.
W nieruchomościach, w których nie dokonano ustanowienia przynależności i ujawnienia jej w księdze wieczystej lokalu, tak naprawdę nie są pomieszczeniami przynależnymi do konkretnego lokalu, w rozumieniu ustawy o własności lokali, lecz pomieszczeniami wspólnymi, których sposób użytkowania winna regulować stosowna umowa notarialna współwłaścicieli nieruchomości wspólnej bądź uchwała wspólnoty mieszkaniowej.

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline P_S

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 194
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Luty, 2018, 13:07:53 »
tak mi dzisiaj rano przekazal Pan Przemysłam Nowicki z WZN - nie znam przepsiów w tym zakresie - dlatego proponuje pismo do PINBu - nikt nie będzie wtedy kwestionował czy jest to zamontowane zgodnie z przepisami czy tez nie.

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline icek

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 59
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Luty, 2018, 18:20:34 »
Cytat: marc1804
"nie leje się z niego woda" - już ustalono że się leje

 :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

a gdzie jest źródło tej lejącej się wody ?? Czemu nie widać tej wody na posadzce ?? Z jakiegoś rurociągu ta woda jest ? Kto ją tam dostarcza ?? Kto płaci rachunki za tą lejącą się wodę ??

Bo ja w WZN słyszałem, że jest podłączone do jakiegoś nielegalnego ujęcia wody!! Czy jest na tą wodę licznik ??

Takie teorie spiskowe, że zaraz z tego jakiś mem wyjdzie.


Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline Kirek

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 404
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: B
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Luty, 2018, 22:13:05 »
Panie Icek proszę zapoznać się z działaniem i budową klimatyzacji . Każda klimatyzacja w efekcie swojego działania skrapla wodę i ta woda gdzieś musi znaleźć swoje ujście . 

Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline Dawid

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 12
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Luty, 2018, 23:56:18 »
A co Pan na to, Panie Icek?

Instrukcja instalacji
Źródło cytatu: „Saunier Duval. Podręcznik instalacyjny. Jednostki ścienne:
 SDH 17-050 M2NW,  SDH 17-060 M2NW,  SDH 17-085 M3NW, SDH 17-085 M4NW”.


STRONA 8:
„Niniejsze urządzenie ma następujące połączenia i orurowanie:
- Rura gazowa (G) i cieczowa (L): przenoszą one czynnik chłodniczy między jednostką zewnętrzną a wewnętrzną.
- Rury odprowadzające skropliny (w jednostce zewnętrznej i wewnętrznej): pozwalają one na właściwe odprowadzenie wody, która się skrapla w trakcie normalnego działania urządzenia”

STRONA 16:
„10.4 Połączenie rur do usuwania skropliny
Podczas pracy urządzenia z funkcją pompy grzewczej, tworzą się skropliny w jednostce zewnętrznej i muszą być odprowadzane.
• Włożyć kolanko, będące częścią dostawy, do otworu u dołu jednostki zewnętrznej i przy montażu przekręć je o 90º (por. rys. 10.1)”.
Zamontować wąż odpływowy zapewniając odpowiednie nachylenie.
Sprawdzić czy jest odpowiedni odpływ wody wlewając wodę do pojemnika zbierającego u dołu jednostki zewnętrznej.
• Chronić wąż na skropliny przed zamarznięciem za pomocą izolacji termiczne”.
 


Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima

Offline maciej_generacja

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 91
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
Odp: Pytanie do właścicieli miejsc postojowych, hala F, klima
« Odpowiedź #44 dnia: 13 Luty, 2018, 10:06:07 »
Icek, heheszki heheszkami ale ludziom należy się wyjaśnienie.

Skroplina w klimatyzacji powstaje w jednostce chłodzącej – w tym przypadku wewnętrznej i jest zbierana w zbiorniku. Jednostka oddająca ciepło (tu: zewnętrzna) nie produkuje skropliny. Mogłaby ją produkować tylko w przypadku odwrócenia trybu działania urządzenia (gdybyśmy z niewiadomych przyczyn zaczęli dogrzewać serwerownię zamiast ją schładzać).

W tym kontekście zasadne są pytania
- kto ustalił że leje się woda
- z czego ta woda miałaby się lać i jakie ma być jej pochodzenie
- dlaczego tej wody nie widać pod klimatyzatorem (nawet na zamieszczonych zdjęciach)

Garaż nie jest zresztą terenem wspólnoty mieszkaniowej. To jest nieco bardziej złożona konstrukcja prawna, w pewnym uproszczeniu można powiedzieć że traktowany jest bardziej jak lokal mieszkalny mający kilkudziesięciu właścicieli. Stąd także różnica pomiędzy koniecznością zgody wspólnoty na instalację klimatyzacji na balkonie, a braku takiego obowiązku w garażu. (Upraszczam.)

Mogą Państwo zwrócić się do PINB o kontrolę. Może to nawet dobry pomysł. Ryzyko jest jedynie takie, że mogą znaleźć w budynku nieprawidłowości niekoniecznie związane z klimatyzacją. Nie zniechęcam, nas by to oczyściło z zarzutów albo zobowiązało do wprowadzenia zmian (tak czy inaczej ucinając temat).

Natomiast wracając do wątku pana Dawida – uważam za bardzo nieuczciwe takie instrumentalne (żeby załatwić swoją sprawę) budowanie atmosfery podejrzeń, bez mała kryminalnych. To nie jest nieeleganckie. To jest skandaliczne.
Nie ujawniliśmy też oczywiście jego danych osobowych. Imię i nazwisko nimi nie są, nawet w zestawie z mailem, który nie jest mailem służbowym (proszę poczytać: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/994463,ktore-dane-sa-danymi-osobowymi.html )

Nie dajmy się zwariować. Klimatyzatory w garażach wiszą jak Wrocław długi i szeroki i ani nie zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców, ani nie zalewają budynków potokami wody.