Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne  (Przeczytany 31052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gaju290119

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Marzec, 2013, 18:38:21 »
1. Telewizja i Internet – w związku ze zobowiązaniami dewelopera w stosunku do Państwa w tym zakresie temat ten jest obecnie realizowany przez inwestora i zgodnie z informacjami, jakie od niego otrzymaliśmy, sprawa ta powinna zostać załatwiona do 15 kwietnia.
2. Odpady komunalne – w imieniu wspólnoty mieszkaniowej podpisaliśmy umowę na wywóz odpadów komunalnych oraz, w celu obniżenia kosztów i ochrony środowiska, również odpadów segregowanych. Pojemniki znajdują się w boksie śmietnikowym i obok niego. Uprzejmie prosimy o segregację śmieci oraz niewrzucanie odpadów remontowych do pojemników komunalnych. Na nieruchomości nadal pozostają dwa kontenery na odpady budowalne i z nich prosimy korzystać w czasie prac remontowych.
3. W trosce o bezpieczeństwo Państwa i Państwa mienia w budynku uprzejmie prosimy o zamykanie drzwi domofonowych.
Opiekun Klienta Państwa nieruchomości, Pani Magdalena Bomba, informuje nas o częstych przypadkach zwalniania elektrorygla drzwi domofonowych zarówno przez samych Właścicieli lokali jak i przez wykonawców prac wykończeniowych. Zwolniony elektrorygiel z całą pewnością ułatwia Państwu i działającym na Państwa zlecenie usługodawcom dostęp do budynku, jednak czyni ten budynek ogólnodostępnym dla wszystkich i naraża Państwa na ryzyko kradzieży i dewastacji.
4. Prosimy również o uczulenie ekip remontowych o niewylewanie chemii budowlanej i nieczystości na przyszłe tereny zielone. Na skażonej ziemi nie będzie w stanie przyjąć się roślinność i trawa.
5. Uprzejma prośba do właścicieli mieszkań na ostatniej kondygnacji – prosimy o uczulenie wykonawców i kategoryczny zakaz wlewania nieczystości do rur spustowych. Część odpływów jest już pozatykana i na koszt całej wspólnoty, będziemy musieli wykonać ich czyszczenie.
6. Deweloper zobowiązał się do usunięcia usterek w częściach wspólnych oraz do wykonania zagospodarowania terenu zewnętrznego do dnia 25 kwietnia 2013 r.
7. Skrzynki pocztowe – chcielibyśmy Państwa przeprosić za zwłokę, która wynikła z opóźnienia producenta. Skrzynki miały się pojawić do 22.03, natomiast będą montowane na nieruchomości w dniu jutrzejszym. W sprawie kluczy proszę się kontaktować z Opiekunem Klienta we Wrocławiu Panią Magdaleną Bomba, nr tel.: 501-815-501. Wszyscy z Państwa, którzy dokonali opłaty za miesiąc marzec otrzymają kluczyki do skrzynki.
8. Opłaty – część z Państwa pytała dlaczego wpłacają Państwo zaliczki na coś, co jeszcze nie jest wykonywane. Chciałabym Państwu wyjaśnić, iż początkowy okres funkcjonowania wspólnoty jest okresem szczególnym, ponieważ wspólnota od pierwszego dnia jej powstania zaczyna generować koszty, a na jej koncie nie ma żadnych pieniędzy. W pierwszej kolejności muszą zostać zebrane środki na koszty podstawowe (gaz, prąd, woda), których na nieruchomości nie może zabraknąć. Dalej odpady komunalne, na wywóz których umowa została już podpisana oraz wywóz kontenerów. Przewidziane wpływy z zaliczek pozwoliły nam również z dniem 1 kwietnia zlecić sprzątanie nieruchomości w szerszym zakresie – częstotliwość zostanie zwiększona z 1 do 3 razy w tygodniu. Sprzątanie klatek będzie się odbywało w poniedziałki, środy i piątki. Jeśli 3-krotne sprzątanie nie spełni Państwa oczekiwań to zwiększymy je do codziennych wizyt firmy sprzątającej. W miarę gromadzenia środków będzie mogli wykonywać inne prace, usuwać usterki bieżące (pozagwarancyjne), czego z braku środków, nie robiliśmy w pierwszym miesiącu. Jednym z podstawowych obowiązków zarządcy jest zapewnienie płynności finansowej wspólnoty; nie wolno ani nam ani Państwu dopuścić do jej utraty. Zaliczki na pokrycie wszystkich kosztów zostały skalkulowane przy założeniu ich równomierności we wszystkich miesiącach. Koszty natomiast są ponoszone nierównomiernie. Utrzymanie zieleni, która dopiero zostanie wykonana, będzie wprawdzie opłacane dopiero w miesiącach letnich i jesiennych, jednak już dzisiaj należy zbierać na ten cel środki. Ubezpieczenie z kolei odwrotnie; dzisiaj już ten koszt musiał zostać poniesiony, a zaliczki na jego pokrycie są zbierane całorocznie. O powierzone środki nie musicie się Państwo obawiać; wszystkie niewykorzystane w danym roku rozliczeniowym pozostają na rachunku bankowym wspólnoty mieszkaniowej do wykorzystania w roku kolejnym.
9. Ponieważ większość aktów notarialnych została już podpisana, czekamy już tylko na około 15-tu przyszłych właścicieli i będziemy organizowali pierwsze zebranie wspólnoty mieszkaniowej. Zakładamy, że odbędzie się ono w kwietniu, a o dokładnym terminie zostaną Państwo oczywiście poinformowani.
10. Rozliczenie świadczeń i wpłaconych na ich pokrycie zaliczek za okres do powstania wspólnoty mieszkaniowej – czekamy na przedstawienie faktur od dewelopera i mamy nadzieję, że również w kwietniu prześlemy Państwu szczegółowe rozliczenie.

pewnie każdy z nas to dostał

co do punktu pierwszego nie będę się wypowiadał pewnie ten termin się zmieni znając naszego dewelopera
z punktem 3 się zgodzę żeby pilnować zamknięcia klatek . nasza cały czas jest notorycznie otwierana i ogólnodostępna dla wszystkich
z punktem 5 się zgodzę pod warunkiem ze nie będzie się to powtarzać , bo dlaczego mamy wszyscy płacić a ktoś notorycznie będzie robił swoje i zapychał te rynny zwłaszcza ze bardzo łatwo ustalić winnego
4 punkt tez żenada szkoda gadać jacy ludzie są , to już chociaż w kanał mogli zlewać
8 punkt ok może zacznie być widoczny porządek na klatkach

resztę spraw pewnie będziemy mogli omówić na zebraniu , wtedy wszystko się wyjaśni na bieżąco
« Ostatnia zmiana: 28 Marzec, 2013, 18:49:48 wysłana przez gaju290119 »

Reklama Google

 • Użytkownik
Reklamy utrzymują forum
Dochód z reklam jest przeznaczony na utrzymanie forum (serwer i domena)

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Ellizaa

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Marzec, 2013, 18:54:45 »
mam pytanie- bo różnie sie spotyka- czy wspólnoty mieszkaniowe sa - każda w każdym bloku ? czy jedna na osiedle?
czytałam troche ,że to zależy od Osiedla a jak Będzie u Nas?

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

gaju290119

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Marzec, 2013, 19:08:51 »
tez się na tym za bardzo nie znam ale myślę ze na pierwszym zebraniu wszystkiego się dowiemy

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Ellizaa

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Marzec, 2013, 20:24:16 »
o, dzieki :)

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Offline vegat

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 522
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Tworzenie stron internetowych Wrocław
 • Budynek: F
 • Klatka: 28
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Marzec, 2013, 20:50:57 »
Fajnie, że jest już firma zarządzająca - myślę, że będzie jedna na całe osiedle, bo nasze nie jest takie duże więc nie ma konieczności utrzmywania kilku instutucji, zwłaszcza, że część kosztów będzie wspólna dla całego osiedla.

Mam nadzieję, że docelowo udałoby się zaprosić kogoś z firmy zarządzającej tutaj, otrzymają specjalne, wyraźnie oznaczone konto, przez co będzie łatwiej się kontaktować i może rozwiązywać niektóre sprawy na bieżąco, a nie tylko przy okazji zebrań - świetnie funkcjonuje to np. na osiedlu mieszczańskim (om.wroclaw.pl) czy osiedlu Cztery Pory Roku (os. vivaldiego). Jeśli będzie taka potrzeba, to zarządca mógłby publikować część ogłoszeń związanych z osiedlem na naszym forum, lub na wydzielonej jego części (dostępnej tylko dla mieszkańców).

Obecnie nie jestem jeszcze formalnie mieszkańcem osiedla, ale jeśli uważacie, że to dobry pomysł aby postarać się utworzyć taki kanał komunikacji z Zarządcą to jakby ktoś mógł mi na priv wysłać kontakt do firmy zarządzającej - przedstawię im w czym rzecz i jeśli wyrażą zainteresowanie to utworzę odpowiednie konto na forum osiedlowym.
http://ikea-fan.pl -Forum Fanów mebli IKEA - zapraszam!
http://nexo-it.pl - Nexo Internet Technologies - Tworzenie stron i serwisów WWW, aplikacje mobilne, pozycjonowanie i hosting

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

gaju290119

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Marzec, 2013, 09:16:48 »
ja myślę ze to dobry pomysł , choć nie narzekam na zły kontakt z zarządcą . kontakt mailowy jest sprawny , ale myślę ze na forum będzie podgląd dla wszystkich

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Offline Agata

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 56
 • Płeć: Kobieta
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: A
 • Klatka: B
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #36 dnia: 09 Kwiecień, 2013, 11:25:29 »
Powracając do wysokości czynszu, tak sobie oststnio analizowałam kwotę i doszłam do wniosku, że Murapol wczale nas nie oszukał Mówić że będze te około 360zł/m2, on poprostu nie dodał /  nie powiedział nam o utrzymania zarządcy i związanych z tym opłat, w moim przypadku jets to około 105zł więcej. 

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Offline Ktoś

 • Użytkownik
 • **
 • Wiadomości: 20
 • Płeć: Kobieta
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: A
 • Klatka: A
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Kwiecień, 2013, 17:34:48 »
Pytanie do właścicielu komórek lokatorskich: czy nie dziwi Was wysokość opłaty za komórkę? 50 zł miesięcznie, pomimo tego, że została wykupiona na własność?
Jeśli tak to pytanie za co, za wodę, której tam nie ma? lub za prąd, którego również nie ma w komórkach?  :o

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Offline vegat

 • Administrator
 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 522
 • Płeć: Mężczyzna
  • Zobacz profil
  • Tworzenie stron internetowych Wrocław
 • Budynek: F
 • Klatka: 28
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #38 dnia: 09 Kwiecień, 2013, 18:09:02 »
Dla mnie to jest śmieszne, o ile jeszcze w przypadku garaży mogę to zrozumieć (zachodzi potrzeba znacznej wentylacji, sprzątania garaży z błota, piasku, etc. o tyle komórki lokatorskie o które każdy dba sam to jest jakaś przesada. Tu gdzie wynajmuję obecnie mieszkanie płaci się niespełna 1zł za 1m2 komórki, co przy komórce 6m2 daje niecałe 6zł opłaty.

Mam nadzieję, że będzie to opłata ustalana docelowo przez wspólnotę, bo inaczej płacąc co miesiąc 50pln po 16 latach zapłaci się za nią drugie tyle ile zapłaciło się na początku...
http://ikea-fan.pl -Forum Fanów mebli IKEA - zapraszam!
http://nexo-it.pl - Nexo Internet Technologies - Tworzenie stron i serwisów WWW, aplikacje mobilne, pozycjonowanie i hosting

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Offline Lorka

 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 274
 • Płeć: Kobieta
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Kwiecień, 2013, 12:47:05 »
Jestem w szoku, że kazali Wam płacić 50,00zł/ms za komórkę. Sama zastanawiam się nad jej wykupieniem, ale chyba odpuszczę, bo razem z garażem robi się z tego dodatkowa stówka do opłat :/...

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Offline Bizonki

 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Wiadomości: 160
 • Nowy użytkownik
  • Zobacz profil
 • Budynek: F
 • Klatka: F1
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Kwiecień, 2013, 18:25:12 »
Kwota rzeczywiście jest kosmiczna my jak się pytaliśmy o opłate za komórke to dostaliśmy odpowiedz  że będzie to 10 maksymalnie 20 złotych

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Ellizaa

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Maj, 2013, 17:01:30 »
kiedys padło pytanie o wpolnote mieszkaniowa jedna na całe osiedle czy jedna na dany blok i dzis sie dowiedziałam ze na pewno budynek e i f maja jedna wspolnote mieszkaniowa ...nie wiem czy sie cieszyc czy nie...z jednej strony to nie za fajnie bo w razie ''w'' e musi ze wszystkim czekac na F np na oddanie budynku...

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

gaju290119

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Maj, 2013, 18:31:16 »
kiedys padło pytanie o wpolnote mieszkaniowa jedna na całe osiedle czy jedna na dany blok i dzis sie dowiedziałam ze na pewno budynek e i f maja jedna wspolnote mieszkaniowa ...nie wiem czy sie cieszyc czy nie...z jednej strony to nie za fajnie bo w razie ''w'' e musi ze wszystkim czekac na F np na oddanie budynku...

a co ma wspólnota do oddania budynku ???? wspólnota powstaje po podpisaniu pierwszego aktu notarialnego , także po wydaniu pozwolenia  na użytkowanie . nie wspólnota odbiera budynek tylko zarządca

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

Ellizaa

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #43 dnia: 09 Maj, 2013, 18:36:29 »
niby nie ma nic ale kiedyś było w tym watku to pytanie to odpowiadam ( sama sobie ) i innymco sie dowiedziałam.I wiem keidy jest wspolnota zawiazywana ale nie było wiadomo jak to wyglada na naszym osiedlu- bo rożnie jest na różnych.i na naszym blok E i F to bedzie jedna wspólnota co na to wychodzi oba budynki powinny miec wszystko załatwiane wspolnie dlatego nie wiadomo czy E bedzie oddawane przed F czy raczej razem - bo cyt.: '' to jest wspolnota i musza isc równo ''

Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne

gaju290119

 • Gość
Odp: Wysokość czynszu i opłaty eksploatacyjne
« Odpowiedź #44 dnia: 09 Maj, 2013, 19:00:40 »
ale czy rozumiesz ze wspólnota powstaje sama po podpisaniu pierwszego aktu notarialnego wiec jak już będziecie mieszkać